Ամերիկացի ռեփերի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել սպանության համար
Ատլանտայի ոստիկանությունը հետախուզում է հայտարարել YFN Lucci-ի նկատմամբ, նրան մի քանի մեղադրանք է առաջադրվել։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ վկայակոչելով մարմիններին։
Ամերիկացի հիփ-հոփ կատարողին մեղադրում են սպանության, ծանրացնող հանգամանքներում հարձակման, կազմակերպված հանցավոր խմբին մասնակցության եւ հրազեն պահելու համար։ YFN Lucci-ի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել փոխհրաձգությունից հետո, որը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 10-ին Ատլանտայում։ Կրակոցներից տուժել է երկու տղամարդ, նրանցից մեկը մահացել է հիվանդանոցում։ Ոստիկանությունը հայտնել է, որ մյուս երկու կասկածյալները ձերբակալվել են։ Հարձակվողներից մեկը 17 տարեկան է։
YFN Lucci-ն Ատլանտայից է, առավել հայտնի է «Everyday We Lit» եւ «Wet.» (She got That ...) հիթերով։ Նրա վերջին սկավառակը՝ «Wish Me Well», թողարկվել է 2020թ.-ի դեկտեմբերին եւ առաջին իսկ շաբաթվա ընթավքում հայտնվել է թոփ 20-ում՝ «Billboard» ամսագրի վարկածով։

YFN Lucci wanted for murder
Atlanta police have put rapper YFN Lucci on the wanted list, facing multiple charges, CNN reported referring to law enforcement agencies.
The American hip-hop artist is accused of murder, aggravated assault, participation in an organized crime group and possession of firearms. YFN Lucci has been put on the wanted list following a December 10 shootout in Atlanta. Two men were injured from the shots, one of them died in the hospital. The police said that two other suspects were detained. One of the attackers is 17 years old.
YFN Lucci is an Atlanta native best known for his hits Everyday We Lit and Wet. His latest song Wish Me Well 3 was released in December 2020 and hit the Billboard top 20 albums in a week.