Ռեփեր Jay-Z-ը հիմնադրամ է ստեղծել, որը կաջակցի կանեփի սեւամորթ արտադրողներին
Ամերիկացի ռեփեր Շոն Քարթերը, որը հայտնի է որպես Jay-Z եւ երգչուհի Բեյոնսեի ամուսին, սեւամորթ գործարարներին պատկանող կանեփի արտադրողներին աջակցելու համար 10 մլն դոլար ծավալով հիմնադրամ է ստեղծել։ Այս մասին «Ինտերֆակսը»՝ հղում կատարելով The Wall Street Journal-ին:
Երաժիշտն այդ քայլը բացատրել է անհավասարակշռությամբ, որը նկատվում է մարիխուանայի արտադրության բիզնեսում։ Ռասայական փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները, որոնք ավելի հաճախ են հետապնդվում թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության համար, կազմում են գործարարների միայն մի փոքր մասը, որոնք վաստակում են օրինականացված թմրանյութերով:
«Մենք ամենից շատ տուժել ենք թմրանյութերի դեմ պատերազմի պատճառով, մինչդեռ Ամերիկան շտկել է իրավիճակը եւ բազմամիլիարդանոց բիզնես ստեղծել», - ասել է Jay-Z-ն:
Կանեփի արտադրությունը տարբերվում է այլ ոլորտներից, քանի որ այն կապված է թմրանյութերի դեմ պայքարի հետ, նշել է Jay-Z-ն:

Рэпер Jay-Z создал фонд поддержки чернокожих производителей конопли
Американский рэпер Шон Картер, известный как Jay-Z и супруг певицы Бейонсе, создал фонд объемом $10 млн для поддержки производителей конопли, принадлежащих чернокожим предпринимателям, сообщает Интефакс со ссылкой на The Wall Street Journal.
Музыкант объяснил этот шаг дисбалансом, который наблюдается в бизнесе по производству марихуаны. Представители расовых меньшинств, которые чаще преследуются за незаконный оборот наркотиков, составляют лишь небольшую часть предпринимателей, которые зарабатывают на легализованных наркотиках.
«Мы больше всего пострадали из-за войны с наркотиками, в то время как Америка исправила ситуацию и создала многомиллиардный бизнес», - сказал Jay-Z.
Производство конопли отличается от других отраслей, поскольку оно ассоциируется с борьбой с наркотиками, отметил Jay-Z.