«HBO Max»-ն աշխատում է Հարի Փոթերի մասին սերիալի վրա
Ամերիկյան «HBO Max» ընկերությունն աշխատում է Հարի Փոթերի մասին սերիալի վրա։ The Hollywood Reporter-ի հաղորդմամբ՝ HBO Max-ի եւ Warner Bros.-ի ղեկավարները սցենարիստի են փնտրում։ Սերիալի անվանումն ու այլ մանրամասներ առայժմ հայտնի չեն։
The Hollywood Reporter-ը նշում է, որ նախագիծը կարող է խնդիրներ ունենալ հեղինակային իրավունքների փոխանցման հետ։ Այժմ դրանք պատկանում են Ջոան Ռոուլինգին, որը գրքերի շարք է գրել Հարի Փոթերի մասին։ Ռոուլինգը ղեկավարում է յուրաքանչյուր նախագծի արտադրություն եւ սցենար։
2016թ.-ին «NBCUniversal» ընկերությունը գործարք է կնքել Warner Bros․-ի հետ եւ ստացել ԱՄՆ-ում մինչեւ 2025թ.-ը ֆիլմերը հեռարձակելու իրավունքը։ Որպեսի HBO Max-ը կարողանա սերիալը ցույցադրել իր սթրիմինգային հարթակում, հարկավոր է համապատասխան համաձայնագիր կնքել։

HBO Max работают над сериалом про Гарри Поттера
Американская компания HBO Max работает над сериалом про Гарри Поттера. Как сообщают The Hollywood Reporter, руководители HBO Max и Warner Bros. ищут сценариста. Название сериала (и другие подробности) пока неизвестны.
The Hollywood Reporter отмечают, что у проекта могут быть проблемы с передачей авторских прав. Сейчас они принадлежат Джоан Роулинг, которая написала серию книг о Гарри Поттере. Роулинг контролирует производство и сценарий каждого проекта вселенной.
В 2016 году компания NBCUniversal заключила сделку с Warner Bros. и получила права на трансляцию фильмов в США до 2025 года. Чтобы HBO Max могли показать сериал на своем стриминговом сервисе, необходимо подписать соответствующее соглашение.