Մադոննային խիստ քննադատել են մահացած Մերիլին Մոնրոյի կերպարով նկարահանելու համար (ֆոտո)
Մադոննան շարունակում է ցնցել հանրությանը․ չցանկանալով բաժանվել համաշխարհային սեքս-խորհրդանիշի կարգավիճակից, փոփ-դիվան կրկին ու կրկին երկրպագուներին ցուցադրում է իր մերկ բարեմասնությունները: Երգչուհու յուրաքանչյուր արարք բուռն քննարկվում է սոցցանցերում։ Բայց այս անգամ արտիստուհին, կարծես, անցել է բոլոր սահմանները։ Նոր ու բուռն քննարկումների առիթ է հանդիսացել նրա նոր ֆոտոշարքը։ Մադոննան նկարահանվել է V Magazine ամսագրի համար՝ մահացած Մերիլին Մոնրոյի կերպարում։։
Լուսանկարները վերստեղծել են արտիստուհու ինքնասպանության տեսարանը․ ճմրթված սպիտակեղեն, դեղահաբերի տուփեր, մորթի, ադամանդներ, թափթփված թանկարժեք պայուսակներ։ Հենց այդ տեսքով են 1962 թվականի օգոստոսին քննիչները սեւ-սպիտակ ժապավենի վրա պատկերել հայտնի շիկահերի ննջասենյակը, որտեղ գտել են նրա անշնչացած մարմինը: Ըստ պաշտոնական վարկածի՝ Մերիլինն ինքնասպան է եղել՝ ընդունելով բարբիտուրատների մեծ չափաբաժին։
Հենց այդ տեսարանն էլ փորձել է վերստեղծել Մադոննան։ 63-ամյա երգչուհին նկարահանվել է գրեթե մերկ․ մերկ մարմնին նա կրում է ցանց զուգագուլպաներ, բարձրակրունկներ եւ ատլասե ձեռնոցներ։
Այն բանից հետո, երբ երգչուհին Instagram-ում կիսվել է ֆոտոշարքի կադրերով, նրան  դատապարտել են Մերիլինի մահվան մասին շահարկումների համար: Սոցցանցերում զայրույթի փոթորիկ է բարձրացել. Մադոննայի նկարահանումը, որում նա Մոնրոյի դիակն է պատկերում, գռեհիկ եւ անճաշակ են համարել:
«Կոպիտ եւ անտեղի», «Սրտխառնոց է առաջանում։ Սա հիմարություն է», «Տատիկը խելքը լրիվ է թռցրել», «Ինչ-որ մեկդ կանգնեցրեք Մադոննային», - սոցցանցերում գրում են օգտատերերը։

Madonna heavily criticized for photo shoot alluding to Marilyn Monroe’s death
Madonna has been slammed for her “inappropriate” tribute to the late Marilyn Monroe after posing in her death bed for a sexually charged photo shoot, Mirror reported.
The 63-year-old singer stripped to her underwear and draped herself in fur for an attention grabbing shoot for American fashion magazine V.
The images are said to have been inspired by Bert Stern’s The Last Sitting photoshoot with Marilyn—which was conducted just six weeks before her death at the age of 36 in 1962.
Marilyn’s death was ruled a “probable suicide” at the time as she was found to have traces of drugs in her system—and which were several times over the lethal limit.
Some fans have reacted negatively to Madonna’s new V Magazine shoot—feeling that it is disrespectful to the memory of Marilyn, and that it could be viewed as “glamorizing” suicide.
One fan, taking to Twitter, expressed their opinion, writing: “For some morbid and eerie reason, Madonna decides to re-create Marilyn Monroe’s death bed.”
While another bluntly stated: “Yuck. Gross and inappropriate.”
And another took issue with concept of the shoot, tweeting: “This isn’t cool. Glamorizing suicide is the only takeaway once the shock factor wears off.”