Ալեք Բոլդուինը հերքել է այն հայտարարությունները, թե ինքը չի պահպանում քննության պահանջները
Դերասան Ալեք Բոլդուինն Instagram-ում տեսանյութ է հրապարակել, որում հերքել է այն հայտարարությունները, թե իբր ինքը չի պահպանում 2021 թվականի հոկտեմբերին «Ժանգը» ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ հրաձգության գործով հետաքննության պահանջները:
«Ցանկացած ենթադրություն այն մասին, որ ես չեմ կատարում խնդրանքները, հրամանները, հետաքննության կամ խուզարկության պահանջները, դա հիմարություն է», — հայտարարել է դերասանը:
Նա պարզաբանել է, որ հետաքննությունը «գործընթաց է», եւ իրավապահները պետք է հարցում կատարեն այն նահանգին, որտեղ նա ապրում է իր հեռախոսի տվյալներ մուտք գործելու համար:
«Նրանք չեն կարող պարզապես մտնել Ձեր հեռախոս եւ վերցնել ձեր լուսանկարները, կամ կնոջն ուղղված սիրային նամակները, կամ ինչ ունեք», - պարզաբանել է Բոլդուինը:
Դերասանն ընդգծել է, որ պատրաստ է ամբողջությամբ ենթարկվել հետաքննության պահանջներին։ Նրա խոսքով՝ նկարահանման հրապարակում զոհված օպերատոր Գալինա Հաթչինսի հիշատակը հարգելու լավագույն միջոցը պատահածի մասին ողջ ճշմարտությունը պարզելն է:

Baldwin denies claims he does not comply with requirements of investigation
Actor Alec Baldwin posted a video on Instagram in which he denied claims that he allegedly did not comply with the requirements of the investigation into the shooting on the set of the movie "Rust" in October 2021.
He explained that the investigation is “a process,” and law enforcement officers must make a request to the state where he lives to gain access to his phone data.
“They can't just go into your phone and take your photos, or love letters to your wife, or whatever you have,” Baldwin explained.
The actor noted that he is ready to fully comply with the requirements of the investigation. According to him, the best way to honor the memory of cameraman Halyna Hutchins, who died on the set, is to find out the whole truth about what happened.