Արքայազն Հարին եւ Մեգան Մարքլը երկու տարվա ընթացքում առաջին անգամ հանդիպել են Եղիսաբեթ Երկրորդին
Արքայազն Հարին եւ նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, վերջին երկու տարիների ընթացքում առաջին անգամ հանդիպել են Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհու հետ, հայտնում է The Telegraph-ը։
Ամուսինները Նիդերլանդներ են մեկնում՝ մասնակցելու «Անպարտելիների խաղին», որը կազմակերպում է Հարին։ Նախկինում չէր հաղորդվում, որ նրանք ծրագրում են Լոնդոն մեկնել, սակայն այժմ արդեն հայտնի է դարձել, որ այսօր դուքսերը մեկնել են Լոս Անեջելեսից եւ հանդիպել Եղիսաբեթ Երկրորդի հետ։ Սա նրանց առաջին համատեղ հանդիպումն է երկու տարի անց։
Արեւմտյան լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ Հարին եւ Մեգանը թագուհու հետ ժամանակ են անցկացրել Վինձորի կեցավայրում, շփվել արքայազն Չարլզի հետ։
Հիշեցնենք, անցած տարի Մեգան Մարքլը սկանդալային հարցազրույց է տվել հեռուստաաստղ Օփրա Ուինֆրիին, որում խոստովանել է, որ թագավորական ընտանիքում իր կյանքը հեքիաթի նման չի եղել։

Prince Harry and Meghan Markle meet Queen Elizabeth II for first time in two years
Prince Harry and his wife Meghan Markle met with Queen Elizabeth II for the first time in two years, according to The Telegraph.
The couple travel to the Netherlands to attend the Invictus Games hosted by Harry. It was not previously reported that they were planning to visit London, but as it became known, today the dukes flew in from Los Angeles and met with Queen Elizabeth II. This is their first meeting together in two years.
According to a Western source, Harry and Meghan spent time at the royal residence in Windsor, talked with Prince Charles.