Սթենդափ շոուի ընթացքում հարձակվել են հայտնի կատակերգուի վրա
Netflix-ի համար նոր սթենդափ շոուի նկարահանումների ընթացքում հարձակվել են ամերիկացի կատակերգու Դեյվ Շապելի վրա։ Daily Mail-ի հաղորդմամբ՝ դա տեղի է ունեցել Լոս Անջելեսում։
Անծանոթ տղամարդը բեմ է բարձրացել ու հարձակվել կատակերգոի վրա։ Օգնության են հասնել անվտանգության աշխատակիցներն ու դերասան Ջեյմի Ֆոքսը։ Շապելը չի տուժել, փոխարենը հարձակվողը ձեռքի վնասվածք է ստացել եւ բժիշկների օգնության կարիքն ունեցել։ «Տրանսգենդեր տղամարդ էր»,- կատակել է Դեյվ Շապելը։
Բարձրախոսը ձեռքը վերցնելով՝ Շապելը տղամարդու հասցեին ավելի կոպիտ է արտահայտվել․ «Ես կսպանեմ նրան»։
Նախորդ տարի կատակերգուին քննադատել են տրանսգենդեր մարդկանց մասին կատակների, ինչպես նաեւ «Սեռը փաստ է» հայտարարության պատճառով։

US comedian attacked on stage in Los Angeles
American comedian Dave Chappelle was attacked during the filming of a new standup show for Netflix, the Daily Mail reported.
An unidentified man jumped out onto the stage and attacked the comedian. Security and actor Jamie Foxx rushed to the rescue. As a result, Chappelle was not hurt, but his attacker sustained an arm injury and required medical attention.
"It was a transgender," Dave Chappelle joked.
Taking to the microphone, Chappell spoke out more harshly toward the stranger: "I'm going to kill him," he said.
Last year, the comedian was criticized for his jokes about transgender people and his statement, "Gender is a fact.