«Դոկտոր Սթրենջի» աստղը եւ նրա ամուսինը մեղավոր են ճանաչվել 13-ամյա աղջկա նկատմամբ ոտնձգությունների համար
22:12, 11 մայիսի
«Դոկտոր Սթրենջ» ֆիլմի աստղ Զառա Պիտիան եւ նրա ամուսինը՝ Վիկտոր Մարկան մեղավոր են ճանաչվել 13-ամյա աղջկան գայթակղելու համար։ Այս մասին հայտնում է The Sun-ը։
Դատարանում զույգին մեղադրող աղջիկը հայտարարել է, որ  բացի սեքսուալ բռնությունից նա Պիտիանի եւ Մարկի կողմից ենթարկվել է դաժան վերաբերմունքի։ Իսկ իրենց գործողությունների մեծ մասն ամուսինները նկարահանել են։ Ենթադրյալ զոհը հավելել է, որ դերասանուհին եւ նրա ամուսինն իրեն հաճախ ալկոհոլային խմիչքներ են հյուրասիրել։
tribal-get-out-alive-5f315c49d9ec9.jpg (137 KB)
Բացի անչափահասի նկատմամբ սեռական ոտնձգություններից, դատարանը 2002 թվականին մեկ այլ աղջկա նկատմամբ «անպարկեշտ» ոտնձգության համար դատապարտել էր Զառա Պիտիանի ամուսնուն:
Դատական նիստերի ժամանակ զույգը հերքել է իր հասցեին հնչած բոլոր մեղադրանքները, սակայն ատենակալները որոշում են կայացրել նրանց մեղավոր ճանաչել։

Звезду фильма «Доктор Стрэндж» Зару Питиан и ее мужа Виктора Марка признали виновными в совращении 13-летней девочки, сообщает The Sun.
В суде обвинившая пару девушка также заявила, что помимо сексуального насилия, она подвергалась жестокости со стороны Питиан и Марке, а многие из своих действий супруги снимали на камеру. Предполагаемая жертва добавила, что артистка и её супруг часто угощали её спиртным.
Помимо сексуального насилия над несовершеннолетней, суд признал мужа Зары Питиан виновным в «непристойном» нападении уже на другую девушку в 2002 году.
Во время судебного разбирательства пара отрицала все обвинения в своей адрес, однако присяжные приняли решение признать звезду фильма «Доктор Стрэндж» и ее супругами виновными в сексуальном насилии над несовершеннолетней.