Ջեֆրի Դամերի զոհերից մեկի մայրը դատապարտել է Էվան Փիթերսի` «Ոսկե գլոբուսի» հաղթանակը
TMZ-ին տված հարցազրույցում մոլագար Ջեֆրի Դամերի կողմից սպանվածներից մեկի մայրը քննադատել է դերասան Էվան Փիթերսի հաղթանակն օրերս կայացած «Ոսկե գլոբուս» մրցանակաբաշխության ժամանակ։ Նա արժանացել է լավագույն դերասան մրցանակին՝ «Հրեշը. Ջեֆրի Դամերի սպանությունը» ֆիլմում կերտած դերի համար։
Ըստ Շիրլի Հյուզի՝ Դամերի վերջին զոհերից մեկի՝ Թոմ Հյուզի մոր, նման ուշադրությունը «կրկին անգամ տրավմայի է ենթարկում բոլոր ներգրավվածներին»։
«Աշխարհը լի է հիվանդ մարդկանցով։ Մոլագարների դերերը մրցանակներ են ստանում, եւ դա միայն աջակցում է մոլագարությանը: Սա թույլ է տալիս հիվանդ մարդկանց վայելել համբավը: Ամոթ է, որ մարդիկ կարող են օգտվել մեր ողբերգությունից ու դրանից փող աշխատել։ Զոհերը ոչ մի ցենտ չեն ստացել։ Մենք ամեն օր անցնում ենք այս զգացմունքների միջով»,- վրդովվել է Հյուզը:
Նա նաեւ հայտարարել է, որ Փիթերսն իր ելույթի ժամանակ պետք է շնորհակալություն հայտներ զոհերի ընտանիքներին։ Դերասանը միայն շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր դիտել են շոուն.
«Դժվար էր նկարահանելը, դժվար էր դիտելը, բայց ես անկեղծորեն հույս ունեմ, որ ինչ-որ լավ բան ստացվել է»:
«Հրեշը. Ջեֆրի Դամերի սպանությունը» ֆիլմը հայտնվել է Netflix-ում սեպտեմբերին եւ դարձել է ծառայության պատմության ամենադիտված շոուներից մեկը:

Мать жертвы Джеффри Дамера осудила победу Эвана Питерса на «Золотом глобусе»
В интервью TMZ мать одного из убитых маньяком Джеффри Дамером раскритиковала победу актёра Эвана Питерса на недавней премии «Золотой глобус». Тот получил статуэтку за лучшую мужскую роль за сериал «Монстр: История Джеффри Дамера».
По словам Ширли Хьюз, матери Тома Хьюза — одной из последних жертв Дамера, убитых в 1991 году, подобное внимание «заново травмирует всех участников».
«В мире полно больных людей. Роли маньяков получают награды, и это только поддерживает одержимость. Это позволяет больным людям наслаждаться славой. Позор, что люди могут воспользоваться нашей трагедией и сделать на этом деньги. Жертвам не досталось ни цента. Мы проходим через эти эмоции ежедневно», — возмутилась Хьюз.
Она также заявила, что Питерсу стоило отметить в своей благодарственной течи семьи жертв. Актёр лишь поблагодарил всех, кто посмотрел шоу:
«Его было тяжело снимать, тяжело смотреть, но я искренне надеюсь, что из этого вышло нечто хорошее».
«Монстр» появился на Netflix в сентябре и стал одним из самых просматриваемых сериалов в истории сервиса.