Դեն Բիլզերյանի առեղծվածը. գեղեցկուհիներ, սեքս եւ շքեղություն. որտեղի՞ց նրան փող
Դեն Բիլզերյանն Ինստագրամի ինքնահռչակ արքան է, 21-րդ դարի Հյու Հեֆները, ով սոցցանցերում հայտնի դարձավ անօդաչու թռչող սարքերի վրա կրակելով եւ մերկ մոդելին տանիքից շպրտելով, գրում է The Sun-ը։
Սակայն, Բիլզերյանի փլեյբոյական ապրելակերպը՝ մասնավոր ինքնաթիռներով եւ բիկինիով աղջիկներով, առեղծված է առաջացնում. որտեղի՞ց նրան գումար:
dan2.jpg (124 KB)
42-ամյա Բիլզերյանը չի ամաչում ցուցադրել իր հարստությունը՝ երբեմն հրապարակելով թղթադրամների հսկայական կապոցների լուսանկարներ: Նրա Instagram-ի էջը լցված է արագընթաց մեքենաների, զբոսանավերի, Վեգասի եւ Լոս Անջելեսի շքեղ առանձնատների ու զենքերի լուսանկարներով: Նա միշտ շրջապատված է բիկինիներով կամ ամբողջովին մերկ սեքսուալ մոդելների ամբոխով։
Լուսանկարներից մեկում մաչոն որպես սեղան օգտագործում է կիսամերկ մոդելին, որպեսզի նշի Կանանց միջազգային օրը: Մեկ այլ նկարում նա 18-ամյա պոռնոաստղ Ջենիս Գրիֆիթին Լոս Անջելեսի իր տան տանիքից նետում է լողավազան: Բայց նա կոտրել է ոտքը բետոնե հատակին եւ դատի է տվել նրան։ Հիմար հնարքը միայն օգնեց Բիլզերյանին նվաճել միլիոնավոր հետեւորդներ եւ դառնալ ինֆլյուսերների իրական թագավորը։
dan.jpg (304 KB)
Բացի ոսկե պահպանակներից ու ատրճանակներից, Դենը ցուցադրել է 40 հազար դոլար արժողությամբ կոստյում, որը երբեք չի հագել: Իսկ նրա ավտոտնակում 1,8 միլիոն դոլար արժողությամբ 1965 թվականի Shelby Cobra կա, որը նա չի վարել արդեն երեք տարի: Նա պնդում է, որ իր լիարժեք հեդոնիստական ​​ապրելակերպի շնորհիվ 35 տարեկանում նա երկու սրտի կաթված է ունեցել։ Ինչ-որ պահի նրա հայտնիությունը հանգեցրեց լուրերին, որ նա մտադիր է առաջադրվել Միացյալ Նահանգների նախագահի պաշտոնում:
Սակայն նրա միջոցների աղբյուրը շատ դժվար է պարզել։ Բիլզերյանը պնդում է, որ իր կարողության մեծ մասը (մինչեւ 200 միլիոն դոլար) վաստակել է որպես պրոֆեսիոնալ պոկեր խաղացող։ Նրա խոսքով՝ նա սկսել է դրանով զբաղվել քոլեջում այն ​​բանից հետո, երբ իրեն դուրս են թողել Navy SEAL ուսումնական ծրագրից՝ սպայի հետ կռվելու համար։
Հարցազրույցներից մեկում նա ասել է, որ սնանկացել է խաղերի պատճառով եւ ստիպված է եղել 750 դոլարով վաճառել իր զենքերը։ Բայց նա օգտագործել է գումարը 10,000 դոլար շահելու համար, իսկ հետո մեկնել Վեգաս եւ շահել 187,000 դոլար: Սա մեկնարկ է հանդիսացել նրա՝ որպես հաջողակ մասնագետի կարիերայի, քանի որ նա սովորել է «ավելի լավ խաղալ»: Թեեւ Բիլզերյանը հազվադեպ է հանդես եկել թոփ մրցաշարերում, նա պնդում է, որ իր հարստությունը վաստակել է միլիարդատերերի հետ մասնավոր խաղերով:
Խոշոր խաղացող
Նրա խոսքով՝ առավելագույն գումարը, որը երբեւէ կորցրել է մեկ օրում, եղել է 3,6 միլիոն դոլար։ Մի անգամ նա 2,3 միլիոն դոլար է կորցրել մետաղադրամ նետելու ժամանակ:
Նա մի անգամ ասել է. «Եթե դուք պոկերը համարում եք սպորտ, ինչպես բեյսբոլը, ապա ես կլինեի փոքր լիգայի խաղացող կամ ավագ դպրոցի խաղացող… Եթե դուք պոկերին նայեք որպես բիզնեսի, ես կասեի, որ Բիլ Գեյթսն եմ։ Ես պոկեր խաղալով ավելի քան 50 միլիոն դոլար եմ շահել: Ուրիշ ո՞վ է դա արել»:
dan4.jpg (253 KB)
Չնայած այս ամենին, ենթադրություններ կան, որ նա ապրում է հավատարմագրային հիմնադրամի՝ իր խարդախ հոր միջոցներով։ Դենը Ուոլ Սթրիթի տխրահռչակ կորպորատիվ ռեյդեր Փոլ Բիլզերյանի որդին է, ով բանտարկվել էր արժեթղթերի խարդախության համար 1989 թվականին: Դաշնային իշխանությունները երեք տասնամյակ ծախսեցին՝ փնտրելով 62 միլիոն դոլարը, որը նրան հանձնարարվել էր վերադարձնել 1991 թվականին:
Թաքնված միլիոններ
Տարբեր իրավական փաստաթղթերում ասվում է, որ Փոլն իր ակտիվները տեղափոխել է օֆշորային ընկերություններ։
dan3.jpg (275 KB)
Դենն հարցազրույցներից մեկում խոստովանել է, որ ինքը հոր կողմից ստեղծված թրաստային հիմնադրամի շահառուն է, թեեւ հրաժարվել է ասել, թե որքան է ստացել: Հետո նա պնդել է, որ հրաժարվել է վճարումներից, որոնք պետք է ստանար 30, իսկ հետո 35 տարեկանում։
Վերջերս նա պնդում էր, որ ևս մեկ հարստություն է վաստակել կրիպտոարժույթների բումից: Նա պնդում է, որ գնել է Ethereum և այլ կրիպտոարժույթներ և անցել է «ալիքի» վրա՝ «շատ փող» աշխատելու համար, նախքան միլիոններ կանխիկացնելը:
Վերջերս նա պնդում էր, որ եւս մեկ հարստություն է վաստակել կրիպտոարժույթների բումից: Նա պնդում է, որ գնել է Ethereum եւ այլ կրիպտոարժույթներ ու անցել է «ալիքի» վրա՝ «շատ փող» աշխատելու համար, նախքան միլիոններ կանխիկացնելը:
Էպիկական ծախսեր
Միեւնույն ժամանակ, նա նաեւ օգտագործել է իր ինտերնետային համբավը՝ գործարկելով CBD յուղ ու գոլորշիացման արտադրանք վաճառող բիզնեսը, որը կոչվում է Ignite:
The Sun-ը հրավիրված էր իր Մեծ Բրիտանիայում մեկնարկային երեկույթին, երբ նա վարձակալել էր Լոնդոնի մի ամբողջ հյուրանոց 500,000 ֆունտ ստեռլինգով: Դենը երկարոտ մոդելների ընկերակցությամբ մասնավոր ինքնաթիռով մեկնեց շքեղ երեկույթի 2019 թվականին:
dan5.jpg (80 KB)
Այնուամենայնիվ, ընկերության ֆինանսները նույնքան հակասական էին, որքան նրանը: 2020 թվականին Բիլզերյանին դատի է տվել Ignite-ի փոխնախագահ Քերթիս Հեֆերնանը, ով նրան մեղադրել է ընկերությունն օգտագործելու իր շքեղ ապրելակերպը ֆինանսավորելու համար։ Նա պնդում էր, որ իրեն ազատել են աշխատանքից այն բանի համար, որ հրաժարվել է ստորագրել շռայլ ծախսերը, ներառյալ 18,000 դոլարանոց բարի կտրոնը եւ 15,000 դոլարանոց պինգ-պոնգի սեղանը:
Իրավական փաստաթղթերում թվարկված այլ ծախսերը ներառում էին 75,000 դոլար արժողությամբ փեյնթբոլի խաղադաշտ, 60,000 դոլար՝ «Աստղային պատերազմների» զենքերի հավաքածու, 31,000 դոլար լողավազանի վերանորոգման եւ 50,000 դոլար՝ մահճակալի շրջանակի համար:
dan6.jpg (74 KB)
Ասում են նաեւ, որ ընկերությունը վճարել է ամսական անհավանական $200,000 վարձավճար Բիլզերյանի Bel Air առանձնատան համար:
Զբոսանավի վարձույթը, մոդելների հետ մասնավոր ինքնաթիռով թռիչքը եւ Բահամյան կղզիներում 130,000 դոլար արժողությամբ ֆոտոշարքը նույնպես ընկերության հաշվին է եղել:
Միեւնույն ժամանակ, ըստ Forbes-ի, Ignite-ն իր առաջին տարում գրանցել է 50 միլիոն դոլարի վնաս: Միայն մարքեթինգային բյուջեն կազմել է ավելի քան 16 միլիոն դոլար, ինչը կրկնակի գերազանցում է այդ տարվա վաճառքից ստացված եկամուտը:
Ընկերության հաշվետվության մեջ ասվում է, որ Ignite-ը հսկայական գումարներ է հավաքել բաժնետոմսերի թողարկումով եւ ներդրողներից վարկ վերցնելով։ Forbes-ի տվյալներով՝ ընկերությունը հսկայական ծախսեր է կատարել՝ չնայած նրա բաժնետոմսերի գնի կտրուկ անկմանը։
Ignite-ը նաեւ ստացել է ավելի քան 1 միլիոն դոլար պետական ​​գումար Covid-ի աջակցության սխեմայի միջոցով:
Հայցերը կարծես թե չեն թուլացրել Բիլզերյանի խնջույքների ախորժակը: Նրա Instagram-ը լի է նոր գլամուր լուսանկարներով շքեղ մոդելների եւ ընկերների հետ: Հարց է առաջանում՝ որտեղի՞ց են այդ գումարները։

Загадка Дэна Билзеряна: Красотки, секс и роскошь - откуда у него деньги?
Дэн Билзерян - самопровозглашенный король Instagram, Хью Хефнер 21-го века, который прославился в социальных сетях тем, что стрелял из дронов и сбрасывал обнаженную модель с крыши, пишет The Sun.
Однако плейбойский образ жизни Билзеряна, состоящий из частных самолетов и бесконечных девушек в бикини, порождает непреходящую загадку: откуда у него деньги?
dan2.jpg (124 KB)
42-летний Билзерян не стесняется хвастаться своим богатством, порой выставляя  фотографии огромных пачек банкнот. Его лента в Instagram заполнена фотографиями скоростных автомобилей, яхт, роскошных особняков в Вегасе и Лос-Анджелесе и оружия.  его всегда окружает толпа сексуальных моделей в бикини или вообще без одежды.
На одном из таких фото мачо использует топлесс-модель в качестве стола, чтобы отметить Международный женский день.  На другой он сбрасывает в бассейн 18-летнюю порнозвезду Дженис Гриффит с крыши своего дома в Лос-Анджелесе. Но она сломала ногу о бетонный пол и подала на него в суд. Идиотский трюк только помог Билзеряну завоевать десятки миллионов последователей и стать настоящим королем инфлюенсеров.
dan.jpg (304 KB)
Помимо золотых презервативов и оружия, Дэн продемонстрировал костюм за 40 000 долларов, который он никогда не носил. А в  его гараже стоит Shelby Cobra 1965 года выпуска стоимостью 1,8 миллиона долларов, на которой он не ездил три года. Он утверждает, что из-за своего гедонистического образа жизни на полную катушку к 35 годам у него было два сердечных приступа. В какой-то момент его известность привела к слухам о том, что он планировал баллотироваться на пост президента США.
Однако источник его  денежных средств очень сложно установить. Билзерян утверждает, что большую часть своего состояния (до 200 миллионов долларов) он заработал как профессиональный игрок в покер. По его словам, он начал играть в азартные игры в колледже после того, как его выгнали из программы подготовки морских котиков за драку с офицером.
В одном из интервью он сказал, что разорился из-за проигрыша в азартных играх и был вынужден продать свое оружие за 750 долларов. Но он использовал эти деньги, чтобы выиграть 10 000 долларов, а затем полетел в Вегас и выиграл 187 000 долларов. Это положило начало его карьере успешного профессионала, поскольку он научился «играть лучше». Хотя он редко появлялся на топ-турнирах, он утверждает, что разбогател на частных играх с миллиардерами.
Крупный игрок
По его словам, максимальная сумма, которую он когда-либо терял за день, составляла 3,6 миллиона долларов. Как-то он  потерял 2,3 миллиона долларов на подбрасывании монеты.
Однажды он сказал: «Если рассматривать покер как вид спорта, вроде бейсбола, то я был бы игроком низшей лиги или старшеклассника… Если смотреть на покер как на бизнес, я бы сказал, что я чертов Билл Гейтс. Я выиграл более 50 миллионов долларов, играя в покер. Кто, черт возьми, еще это сделал?»
dan4.jpg (253 KB)
Несмотря на все это, что есть предположения, что он живет на средства из трастового фонда, своего мошенника-отца. Дэн является сыном печально известного корпоративного рейдера с Уолл-Стрит Пола Билзеряна, который был заключен в тюрьму за мошенничество с ценными бумагами в 1989 году. Федеральные власти потратили три десятилетия на погоню за 62 миллионами долларов, которые ему было приказано выплатить в 1991 году.
Скрытые миллионы
В различных юридических документах утверждается, что Пол перевел свои активы в сложную сеть офшорных компаний и семейных трастов в 1990-х годах.
dan3.jpg (275 KB)
В прошлых интервью Дэн признался, что является бенефициаром трастов, созданных его отцом, хотя и отказался сообщить, сколько он получил. Но затем утверждал, что отказался от выплат, которые он должен был получить в возрасте 30 лет, а затем в 35 лет.
Совсем недавно он заявил, что заработал еще одно состояние на криптовалютном буме. Он утверждает, что  купил Ethereum и другие криптовалюты и оседлал «волну», чтобы заработать «много денег», прежде чем обналичить миллионы.
Эпические траты
Тем временем он также использовал свою известность в Интернете, чтобы запустить бизнес по продаже масла CBD и продуктов для вейпинга под названием Ignite.
The Sun был приглашен на его вечеринку в честь запуска в Великобритании, когда он арендовал весь лондонский отель за 500 000 фунтов стерлингов. Дэн прилетел в компании длинноногих моделей на частном самолете на блестящую вечеринку в 2019 году.
dan5.jpg (80 KB)
Однако финансы компании оказались такими же противоречивыми, как и его собственные. В 2020 году на Билзеряна подал в суд вице-президент Ignite Кертис Хеффернан, который обвинил его в использовании фирмы для финансирования своего роскошного образа жизни. Он утверждал, что был уволен за отказ подписать экстравагантные расходы, включая счет в баре на 18 000 долларов и стол для пинг-понга на 15 000 долларов.
Другие расходы, указанные в юридических документах, включали поле для пейнтбола за 75 000 долларов, 40 000 долларов на стену для скалолазания, 60 000 долларов на набор оружия из «Звездных войн», 31 000 долларов на ремонт бассейна и 50 000 долларов на каркас кровати.
dan6.jpg (74 KB)
Утверждается, что компания также платила невероятную арендную плату в размере 200 000 долларов в месяц за особняк Билзеряна в Бель-Эйр.
Арендная плата яхты, полет на частном самолете с моделями и фотосессия на Багамах стоимостью 130 000 долларов также происходили за счет фирмы.
В то же время, по данным Forbes, Ignite сообщила об убытках в размере 50 миллионов долларов за первый год своего существования. Только маркетинговый бюджет составил более 16 миллионов долларов, что более чем вдвое превышает выручку от продаж в том году.
В отчете компании говорится, что Ignite привлекла огромные суммы за счет выпуска акций и займов у инвесторов.  По данным Forbes, компания понесла колоссальные расходы, несмотря на то, что цена ее акций резко упала.
Ignite также получил более 1 миллиона долларов государственных денег в рамках схемы поддержки Covid.
Судебные тяжбы, похоже, не уменьшили аппетита Билзеряна к вечеринкам. В его ленте в Инстаграм есть множество новых гламурных фотографий с великолепными моделями и VIP-приятелями. Остается вопрос: откуда деньги?