Նյու Յորքում առաջին անգամ «առնետների թագավոր» է նշանակվել
Նյու Յորքը նշանակել է պատմության մեջ առաջին «առնետների թագավորին», ով կզբաղվի առնետների աճող թվով, որը դարձել է «կյանքի որակի եւ առողջության հիմնական խնդիր»:
Նյու Յորքի քաղաքապետ Էրիկ Ադամսն ավագ դպրոցի նախկին ուսուցչուհի Քեթլին Քորրադիին անվանել է կրծողների դեմ պայքարի առաջին տնօրեն կամ «առնետների թագավոր»:
«Վերջերս Նյու Յորքը շատ բան է արել հանրային թիվ մեկ թշնամու՝ առնետների դեմ պայքարում։ Բայց պարզ է, որ մեզ անհրաժեշտ է մեկը, ով կարող է կենտրոնանալ բացառապես առնետների թիվը նվազեցնելու մեր ջանքերը ղեկավարելու վրա, և ես հպարտ եմ հայտարարելու Քեթի Քորրադիին՝ Նյու Յորքի առաջին «առնետների թագավորին», - ասել է քաղաքապետ Ադամսը:
«Քեթինը գիտելիք, դրայվ, փորձ եւ էներգիա ունի առնետներին վռնդելու եւ բոլոր նյույորքցիների համար ավելի մաքուր ու հյուրընկալ քաղաք ստեղծելու համար», - ավելացրել է Ադամսը:
Քորադին պատասխանատու կլինի առնետների դեմ պայքարի պլանի ստեղծման համար, ինչպես նաեւ կհամակարգի քաղաքային գործակալությունները՝ առնետներին հայտնաբերելու, նրանց սննդի աղբյուրները վերացնելու եւ նրանց ոչնչացնելու համար:

Нью-Йорк назначил первого в истории «крысиного царя»
Нью-Йорк назначил первого в истории «крысиного царя» для борьбы с растущей популяцией крыс в Большом Яблоке, которая стала «серьезной проблемой качества жизни и здоровья».
Мэр Нью-Йорка Эрик Адамс назначил бывшую школьную учительницу Кэтлин Корради первым городским директором по борьбе с грызунами или «крысиным царем».
«В последнее время Нью-Йорк многое сделал в борьбе с врагом общества номер один -  крысами. Но ясно, что нам нужен кто-то, кто бы мог сосредоточится исключительно на том, чтобы возглавить наши усилия по сокращению количества крыс, и я с гордостью объявляю Кэти Корради — первым в истории Нью-Йорка «крысиным царем», — сказал мэр Адамс.
«У Кэти есть знания, драйв, опыт и энергия, чтобы выгнать крыс и создать более чистый и гостеприимный город для всех жителей Нью-Йорка», — добавил Адамс.
Корради будет отвечать за создание плана по борьбе с крысами, а также координировать работу городских агентств по обнаружению крыс, ликвидации их источников пищи и их истреблению.