«Մթնշաղ։ Սագա։ Լուսաբաց։ Մաս II» ֆիլմի պրեմիերան կարող էր ողբերգությամբ ավարտվել
«Մթնշաղ։ Սագա։ Լուսաբաց։ Մաս II» ֆիլմի պրեմիերան կարող էր ողբերգությամբ ավարտվել։ BBC – ն հայտնում է, որ ամերիկյան Միսուիրի նահանգում պրեմիերային կրակոցներ կազմակերպելու փորձի կասկածանքով ձերբակալվել է 20-ամյա Բլեք Լամերսը։ Տեղեկությունը Բոլիվար քաղաքի ոստիկանություն հասցրել էր երիտասարդի մայրը, ով ասել էր, թե տղան երկու հրացան է գնել։ Հարցաքննությանը Լամերը խոստովանել է կինոթատրոնում կրակոցներ կազմակերպելու իր մտադրությունը։ Դատարանը նրանք կալանավորել է։
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հուլիսին մեկ այլ երիտասարդ ամերիկացի Ջեյմս Հոլմսը Կոլորադոյում Բեթմենի մասին ֆիլմի պրեմիերային 12 մարդ էր գնդակահարել, իսկ «Ռալֆ» մուլտֆիլմի պրեմիերային Մեքսիկայում գնդակահարվել էր 10-ամյա Հենդիրք Կուակուասը։

Премьера фильма «Сумерки. Сага. Рассвет. Часть II» могла закончиться трагедией
Премьера фильма «Сумерки. Сага. Рассвет. Часть II» для многих могла закончиться трагедией. Как сообщает BBC , в американском штате Миссури по подозрению в попытке устроить стрельбу на премьере был задержан двадцатилетний Блэк Ламмерс. В полицию города Боливар поступила информация от матери молодого человека о том, что он купил две винтовки.
На допросе Ламмер сознался в своих планах устроить стрельбу в кинотеатре. Суд вынес решение о его аресте.
Напомним, что в июле этого года другой молодой американец Джеймс Холмс из Колорадо застрелил 12 человек на премьере фильма о Бэтмене, а на премьере муьтфильма «Ральф» в Мексике был застрелен 10-летний мальчик Хендрик Куакуас.