Հայտնի ռեփերը դատարանում կորցրել է գիտակցությունը՝ իմանալով 25 միլիոն դոլար գրավի մասին
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ Հարավային Քալիֆորնիայում հայտնի պրոդյուսեր եւ Death Row Records-ի հիմնադիր Շուգ Նայթը վրաերթի է ենթարկել երկու տղամարդու, որոնցից մեկը մահացել, իսկ մյուսը ծանր վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։
TMZ-ն հայտնել է, որ Լոս Անջելեսում կայացել է երաժշտի դեմ հարուցված քրեական գործի դատական նիստը, որի ժամանակ վերջինս կորցրել է գիտակցությունը՝ իմանալով 25 միլիոն դոլար գրավի մասին։ Ռեփերին շտապ օգնության մեքենայով տեղափոխել են հիվանդանոց (ավելի լավ է հիվանդասենյակում, քան խցում), իսկ նրա փաստաբանը հայտարարել է, որ իր պաշտպանյալին խոշտանգել են բանտում։
Բացի վրաերթից, դատախազը հայտնել է նաեւ, որ Շուգ Նայթը 2004թ-ից մեծ գումարներ է պահանջել Լոս Անջելեսում բնակվող բոլոր երիտասարդ, իսկ ավելի ուշ նաեւ հայտնի ռեփերներից. նշվում է մոտ 10 միլիոն դոլար։ Յուրաքանչյուր նորաթուխ ռեփեր, ով ցանկանում էր «գրավել» Լոս Անջելեսը, ստիպված է եղել մի յուրատեսակ հարկ վճարել Շուգ Նայթին։

Знаменитый рэпер потерял сознание в зале суда, услышав о залоге на 25 миллионов долларов
В конце января мы сообщали, что известный продюсер, основатель рэп лейбла Death Row Records Шуг Найт сбил насмерть человека, а еще один пострадавший с тяжелыми травмами находится в больнице. Найт был объявлен в розыск, и несколько часов спустя продюсер добровольно сдался блюстителям порядка.
Как сообщает TMZ, вчера в Лос-Анджелесе состоялся суд над музыкантом, который потерял сознание прямо в зале суда, когда услышал цифру залога на свое освобождение – 25 миллионов долларов. Рэпера увезли на «скорой» в больницу (лучше больничная палата, чем тюремная клетка), а его адвокат Мэтт Флетчер заявил, что его подопечного пытали в тюрьме.
Против Шуг Найта возбудили дело, обвинив его в целом в 31 преступлении – вымогательство, рэкет, незаконное хранение оружия.
Прокурор Синтия Барнс отметила, что Шуг Найт с 2004 года вымогал деньги с молодых, а позже и именитых рэперов в Лос-Анджелесе. Также музыкант замешан в делах по отмыванию денег – указывается сумма в 10 миллионов долларов.
Как заявил шериф, любой молодой рэпер, приехавший покорять Лос-Анджелес, был обязан платить Шуг Найту своеобразный налог.