Օբաման Քայլի Ջեներին «Ազատության շքանշան» է շնորհել. կեղծ լուսանկարը «պայթեցրել» է համացանցը
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման շոու բիզնեսի ներկայացուցիչներին պարգեւատրել է «Ազատության շքանշան»-ով, որն ԱՄՆ-ում քաղաքացիական անձանց շնորհվող երկու բարձրագույն պարգեւներից է եւ տրվում է «ԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության եւ շահերի պաշտպանության, աշխարհում խաղաղությանն աջակցության, ինչպես նաեւ ԱՄՆ-ի եւ աշխարհի հասարակական եւ մշակութային կյանքում ներդրման համար»:
Պատվավոր պարգեւների են արժանացել Էլեն Դեջեներեսը, Դայանա Ռոսը, Մայքլ Ջորդանը, Թոմ Հենքսը, Ռոբերտ դե Նիրոն, Բիլ Գեյթսը եւ այլ հայտնիներ:
Իսկ երեկ համացանցը «պայթեցրել է» Քայլի Ջեների լուսանկարը, որն Օբամայից շքանշան է ստանում:
«Աստված իմ, չէի կարծում, որ դա տեղի կունենա: Շնորհավորում եմ, Քայլի»,- գրել է օգտատերերից մեկը:
«Սա կատա՞կ է: Եթե ոչ, ապա ուրախ եմ նրա համար»,- հավելել է Քայլիի երկրպագուներից մեկը:
Համացանցում սկսել են բուռն կերպով քննարկել լուրը: Շատերը պնդում են, որ զարմացած են, ինչի՞ համար է Քայլին շքանշան ստացել:
«ԱՄՆ-ն խելագարվել է: Հանուն ինչի՞ են Քայլիին «Ազատության շքանշան» տալիս»,- գրել է զայրացած օգտատերերից մեկը:
Լուսանկարը Twitter-ում հրապարակել է reeshi կեղծանունով ոմն օգտատեր: Այն ֆոտոշոփի արդյունք է, արված է ԱՄՆ նախագահից շքանշան ստացած Բարբարա Սթրեյզանդի լուսանկարից:
«Լռե՛ք, վերջապես, մեռնում եմ ծիծաղից, թավալվում եմ հատակին»,- իր միկրոբլոգում լուսանկարը մեկնաբանել է Քայլին:

Обама наградил Кайли Дженнер «Медалью Свободы» - фальшивое фото «взорвало» Сеть
Несколько дней назад президент США Барак Обама наградил представителей шоубиза «Медалью Свободы», которая является одной из двух высших наград США для гражданских лиц и присуждается за вклад в «безопасность и защиту национальных интересов США, в поддержание мира во всем мире, а также в общественную и культурную жизнь США и мира».
Почетной награды удостоились Эллен Дедженерес, Барбару Стрейзенд, Дайна Росс, Майкл Джордан, Том Хэнкс, Роберт Де Ниро, Билл Гейтс и другие селебритис.
А вчера Сеть «взорвало» фото Кайли Дженнер, получающую медаль от Обамы.
«Боже, не думал, что это случится, поздравляю Кайли», - написал один юзер.
«Это шутка?Если нет, то я рад за нее», - написал еще один поклонник Кайли.
«Вау, поздравляю», - написал другой, а Сеть начала бурно обсуждать новость. Многие утверждали, что удивлены, с какой стати Кайли дали медаль.
«США сошли с ума, какого черта Кайли получает «Медаль Свободы», - написал гневно один и юзеров.
Фото запустил в Twitter некто с ником reeshi. Снимок обработан фотошопом и сдеан с фото Барбары Стрейзанд, получавшей медаль от президента США.
«Да замолчите вы, я умираю со смеху и катаюсь по полу», - прокомментировала фото у себя в микроблоге Кайли.