Հմայիչ Սալմա Հայեկը, Ջեսիկա Չեսթեյնը, Ումա Թուրմանը եւ այլ աստղեր՝ Կաննում Women In Motion-ին
Կաննի 70-րդ կինոփառատոնը ոչնչով չի տարբերվում նախորդ փառատոններից, քանի որ կինոյի հագեցած ծրագրից բացի, փառատոնի շրջանակում բազմաթիվ երեկույթներ, ցուցադրություններ ու այլ միջոցառումներ են անցկացվում:
Միջոցառումներից մեկն էլ Women In Motion մրցանակաբաշխությունն է (այն սատարում է կինոարտադրության մեջ ներգրավված կանանց, նաեւ գնահատում այդ բիզնեսում կանանց իրավունքների համար պայքարում նրանց ներդրումը):
Մրցանակաբաշխության արարողությանը մասնակցել են Սալմա Հայեկը, որը ներկայացել է վարդագույն կեղծամով, Շառլոթ Կազիրագին, Ջեսիկա Չեսթեյնը, Լետեսիա Կաստան, Ժյուլիեթ Բինոշը, Իզաբել Յուպերը, Կատրին Դենյովը, Շառլոթ Գենսբուրը:
Այս տարի պատվել են Իզաբել Յուպերին, որի մասնակցությամբ երկու ֆիլմ ներկայացված է Կաննի կինոփառատոնի ծրագրում:

Восхитительная Сальма Хайек, Джессика Честейн, Ума Турман и другие звезды на Women In Motion
70-й Каннский кинофестиваль ничем не отличается от предыдущих Каннских кинофестивалей, так как помимо насыщенной программы кино, в рамках фестиваля проходят многочисленные вечеринки, показы и мероприятия.
Одним из таких мероприятий явилась премия Women In Motion (премия поддерживает женщин в киноиндустрии, а заодно отмечать их вклад в борьбу за права женщин в этом бизнесе) на Лазурном берегу.
На премии были замечены Сальма Хайек, которая пришла с розовым париком на голове, что, кстати, ей идет на все сто, Шарлотта Казираги, Джессика Честейн, Летисия Каста, Жюльет Бинош, Изабель Юппер, Катрин Денев, Шарлотта Генсбур.
Сальма Хайек
Сальма Хайек и Шарлотта Казираги
Джессика Честейн и Сальма
Шарлотта, Джессика и Сальма
Летисия Каста
Жюльет Бинош
Ума Турман
Изабель Юппер
Катрин Денев
Шарлотта Генсбур
В этом году чествовали Изабель Юппер, два фильма с участием которой — «Хеппи-энд» Михаэля Ханеке и «Камера Клэр» корейского режиссера Хон Сан Су — заявлены в программе Каннского кинофестиваля.