Քեմերոն Դիասն ավարտել է կինոկարիերան
Քեմերոն Դիասն ավարտել է կինոկարիերան, գրում է Daily Mail-ը։ 45-ամյա դերասանուհին որոշել է իր ժամանակը նվիրել ընտանիքին։ Դիասը երեք տարի առաջ ամուսնացել է Բենջի Մեդենի հետ։ Զույգը ցանկանում է երեխա ունենալ, ուստի դերասանուհին չի ցանկանում այլեւս նկարահանվել։ Դերասանուհու որոշման մասին հայտարարել է նրա ընկերուհին՝ Սելմա Բլերը։
«Մենք վերջերս ճաշել ենք Քեմերոնի հետ եւ հիշել ենք The Sweetest Thing ֆիլմը, որում երկուսս էլ նկարահանվել էինք։ Եվ ես նրան ասացի, որ դեմ չեմ լինի ֆիլմի շարունակությունում նկարահանվել։ Սակայն Քեմերոնը պատասխանեց, որ նա ավարտել է իր կինոկարիերան։ Նրան դա այլեւս պետք չէ, նա հրաշալի կյանք է վարում, եւ ես չգիտեմ՝ կարող եմ նրան ստիպել վերադառնալ կինո»,-պատմել է Բլերը։
Դիասի վերջին ֆիլմը 2014 թվականին էր՝ Annie։ Դրանից հետո դերասանուհուն բազմաթիվ հետաքրքիր առաջարկներ է ստացել, սակայն դրանք բոլորը մերժել է։

Cameron Diaz retires from acting
Cameron Diaz, 45, retires from acting, Daily Mail has learned. Cameron Diaz has reportedly retired from acting to focus on family life with her musician husband Benji Madden, 39.
Charlie's Angels, Shrek and There's Something About Mary star has said she is 'done' with the film industry and has no plans to return the big screen, according to her pal Selma Blair.
Speaking at the Oscar's Vanity Fair pre-party in LA last week, Selma, who stars in the 2002 movie The Sweetest Thing with the blonde beauty, said: 'I had lunch with Cameron the other day, we were reminiscing about the film.
'I would have liked to do a sequel but Cameron's retired from acting, she's like "I'm done".
'I mean, she doesn't need to make any more films, she has a pretty great life, I don't know what it would take to bring her back.'
Cameron has been on a hiatus since the release of Annie back in 2014, where she starred as Miss Hannigan.