Ռեփեր Խասկիի դեմ քրեական գործ են հարուցել, սակայն նրա փաստաբան Ալեքսեյ  Ավանեսյանը դրա մասին տեղյակ չէ
16:04, 22 նոյեմբերի
Ռեփեր Խասկիի դեմ քրեական գործ են հարուցել։ Ինչպես գրում է Lenta.ru-ն, Կրասնոդարի ոստիկանությունը քրեական գործ է հարուցել ընդդեմ Դմիտրի Կուզնեցովի, ով առավել հայտնի է, որպես ռեփեր Խասկի։
Խասկիի փաստաբան Ալեքսեյ  Ավանեսյանը հայտարարել է, որ իրեն ոչինչ հայտնի չէ։ Արտիստի մենեջեր Անդրեյ Օրեխովը նույնպես հայտնել է, որ նման ինֆորմացիա նա չի ստացել։
Հիփ-հոփ կատարողին մեղադրում են Ռուսաստանի Դաշնության Քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 1-ին մասով (կանխամտածված փչացնել կամ ոչնչացնել ուրիշի գույքը, նրան պատճառելով ահռելի վնաս)։ Այս հոդվածի համար պատիժ կարող է հանդիսանալ 40 հազար ռուբլի տույժը, ուղղիչ աշխատանքները, ինչպես նաեւ ազատազրկում՝ մինչեւ երկու տարի։ Իրավապահ մարմինները չհաստատեցին լուրի իսկությունը։
Ավելի վաղ հայտնում էին, որ Խասկիին մեղադրում էին մանր խուլիգանության մեջ։ Երաժշտի նկատմամբ կազմվել է երեք վարչական արձանագրություն։ Նաեւ հայտնի է դարձել, որ առանց բացատրության Վոլգոգրադի նրա համերգը չեղարկվել է։
Ռեփերին բռնել են երեկ երեկոյան, երբ նա փորձում էր ելույթ ունենալ կրասնոդարյան ակումբի մոտ, որի սեփականատերերը անհայտ պատճառով չեղարկել է համերգը։ Ի սկզբանե երաժշտի ելույթը նախատեսված էր Arenа Hall-ում, սակայն դատախազությունը պահանջել է կազմակերպիչներից, որպեսզի հրաժարվեն դրանից, նշելով, որ այն կրում է էքստրեմիզմի տարրեր։ Չնայաշ դրան, ռեփերը բարձրացել է մեքենայի կտուրին եւ փորձել կատարել իր երգերից մեկը, ինչից հետո նա ձերբակալվել է։

На рэпера Хаски завели уголовное дело - адвокат музыканта Алексей Аванесян не в курсе
На рэпера Хаски завели уголовное дело. Как пишет Lenta.ru, полиция Краснодара возбудила уголовное дело в отношении рэпера Дмитрия Кузнецова, более известного как Хаски.
Адвокат Хаски Алексей Авансян заявил, что ему ничего об этом неизвестно. Менеджер артиста Андрей Орехов также сообщил, что такая информация ему не поступала.
Хип-хоп-исполнителю вменяют часть 1 статьи 167 УК России («умышленные уничтожение или повреждение чужого имущества, повлекшее причинение значительного ущерба»). Наказанием по этой статье может стать штраф до 40 тыс. руб., обязательные, исправительные или принудительные работы, а также лишение свободы на срок до двух лет. Силовики не стали подтверждать, действительно ли сейчас проводится лингвистическая экспертиза текстов рэпера на предмет наличия признаков экстремизма.
Ранее в четверг сообщалось, что Хаски обвинили в мелком хулиганстве, неповиновении полиции, незаконной организации массового пребывания граждан в общественном месте и отказе пройти медицинское освидетельствование. В отношении музыканта были составлены три административных протокола. Также стало известно, что без объяснения причин был отменен концерт Хаски в Волгограде.
Рэпера задержали накануне вечером при попытке выступить возле краснодарского клуба, владельцы которого по неизвестной причине отменили концерт Хаски. Изначально выступление музыканта было запланировано в клубе Arenа Hall, однако прокуратура потребовала от организаторов отказаться от мероприятия, подчеркнув, что оно содержит признаки экстремизма. Рэпер запрыгнул на крышу автомобиля и попытался исполнить одну из своих песен, после чего был задержан.