Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան հարձակումից հետո հաղորդում է ներկայացրել ոստիկանություն
Նախկին ընկերուհիներ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի եւ Էլինա Մազուրի երկամյա թշնամությունը վերջերս կռվի էր վերաճել։ «Ռուսական նոր սենսացիաներ» («Новые русские сенсации») հաղորդման նկարահանման ընթացքում Էլինան չէր կարողացել զսպել հույզերը եւ մտել էր սենյակ, ուր նստած էր Վիտալինան։ Նրան դուր չէր եկել՝ ինչպես են իր մասին խոսում նախկին ընկերուհին եւ Պրոխոր Շալյապինը։ Զույգը մի քանի կատակ էր արել նրա հասցեին, եւ Մազուրը հարձակվել էր դաշնակահարի վրա։ Երգչին հաջողվել էր ժամանակին կանգնեցնել միջադեպը. նա ուժով մի կողմ էր տարել կնոջը։
Драка Цымбалюк-Романовской и Мазур
Վեճի ընթացքում Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան մի քանի հարված է ստացել դեմքին։ Մազուրը հասցրել է Վիտալինային նաեւ ոտքով հարվածել։ Արդեն եթերից հետո դաշնակահարուհին որոշել է լուրջ հակահարված տալ հակառակորդին։ Երաժիշտը մտադիր է իրավաբանների դիմել եւ հաղորդում ներկայացնել իրավապահ մարմիններին։
«Մազուրի հետ կոնֆլիկտ չկա։ Պարզապես մարդը ոչ ադեկվատ պահվածք է դրսեւորել։ Ես չեմ կարող մեկնաբանել դա։ Հնարավոր է՝ նրա հոգեկան առողջության հետ կապված ամեն ինչ կարգին չէ։ Ինձ մոտ ամեն ինչ լավ է։ Փաստաբանի հետ խորհրդակցելուց հետո հաղորդում կներկայացնենք ոստիկանություն»,- հայտարարել է նա։
Ընդ որում, Էլինա Մազուրը ներկայացրել է կատարվածի իր վարկածը։ Նրա խոսքով՝ նախագծի խմբագիրները ցուցադրել են իրադարձությունների ընթացքի միայն մի մասը։ Իբրեւ կադրից դուրս է մնացել վեճի սկիզբը, որը հրահրել է դաշնակահարուհին։ «Էկրանին չի երեւմ, որ վեճը սկսել է Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան. նա բարձրակրունկով հարվածել է ոտքիս՝ մեծ քերվծվածք պատճառելով։ Ես արձանագրել եմ հարվածներ, սակայն այդ հարվածն այնքան էլ ազդեցիկ ու էկրանային չէր, որքան իմը, այդ պատճառով եթերում չի հայտնվել»,- դժգոհել է նա։
Виталина Цымбалюк-Романовская
Ի դեպ, դաշնակահարուհին արդեն իսկ դատական հայց է ներկայացրել Էլինայի դեմ՝ նրան մեղադրելով անձնական կյանքի անձեռնմխելիության իրավունքի խախտման մեջ։ «Անդրեյ Մալախով. ուղիղ եթեր» ծրագրի եթերում Մազուրը բացահայտել է Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի մայրիկի հիվանդության մասին ընտանեկան գաղտնիքը։ «Նա կարող է մեղադրվել ոչ միայն դրանում։ Ամենն, ինչ նա տարածել է, ինձ հետ ոչ մի առնչություն չունի։ Ամենը զրպարտություն է՝ այն, որ ես տնային աշխատող եմ եղել, հասկանալի չէ՝ որտեղ եմ սովորել, ինչպես քաղաքացիություն ստացել։ Ես ամեն ինչ պաշտոնապես եմ արել»,- ասել է դաշնակահարուհին։

Двухлетняя вражда экс-подруг Виталины Цымбалюк- Романовской и Элины Мазур недавно переросла в драку. Во время записи программы «Новые русские сенсации» Элина не смогла сдержать эмоции и ворвалась в комнату, где сидела Виталина. Ей не понравилось, как о ней говорили бывшая подруга и Прохор Шаляпин. Едва пара несколько раз пошутила над ней, Мазур влетела в помещение и набросилась на пианистку. Вовремя остановить побои удалось певцу, который силой увел хулиганку в сторону.
Драка Цымбалюк-Романовской и Мазур
В ходе драки Цымбалюк-Романовская получила несколько размашистых ударов по лицу. Также Мазур успела ударить Виталину ногой. Уже после эфира пианистка решила дать сопернице серьезный отпор- она намерена обратиться к юристам и подать заявление в правоохранительные органы.
«Конфликта с Мазур нет. Просто человек неадекватно себя повел. Я это комментировать не могу. Может, у нее с психикой не в порядке? У меня все хорошо. Мы подадим заявление в полицию после консультации с адвокатом», — заявила жертва покушения.
Виталина Цымбалюк-Романовская
К слову, пианистка уже подавала в суд на Элину, обвинив ее в нарушении неприкосновенности частной жизни. Ведь в эфире программы «Андрей Малахов. Прямой эфир» Мазур раскрыла семейную тайну о болезни мамы Цымбалюк-Романовской. «И она может быть обвинена не только в этом, — говорила пианистка. — Все, что она распространяла, не имеет ко мне никакого отношения. Все — клевета: что я работала домработницей, непонятно где училась, как получала гражданство. Я все делала официально!».