Ամերիկյան Forever 21 ցանցը պատրաստել է սնանկացման համար փաստաթղթերը
Forever 21 առեւտրի ցանցը մտադիր է իրեն սնանկ ճանաչել եւ փակել խանութների մի մասը։ Այս մասին ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ, գրում է Regnum-ը։
Հայտարարության մեջ ասված է, որ ցանցի 800 խանութներից 180-ը կդադարեցնի աշխատանքը։ Forever 21-ի ղեկավարությունը մտադիր է զբաղվել ցանցի վերակառուցմամբ եկամտի մեծացման նպատակով։ Այդ նպատակով ընկերությունը կանցի սնանկացման գործընթացը։
Հիշեցնենք՝ Forever 21 ցանցը հիմնվել է 1984թ.-ին եւ տարածվել ամբողջ երկրում։ Ցանցի կենտրոնական գրասենյակը գտնվում է Լոս Անջելեսում (Կալիֆոռնիա նահանգ)։

American Forever 21 files for bankruptcy
Forever 21, the American trading network, intends to declare bankruptcy and close part of the stores, the company said in a statement.
The statement said that 180 out of 800 chain stores will stop working. Forever 21 Management intends to rebuild the network to increase profits. For this, the company will go through bankruptcy proceedings, Regnum reported.
Forever 21 network arose in 1984 and spread throughout the country. The central office of the network is located in LA, California. It is an American fast fashion retailer.