Երգիչ Գարիկ Սուկաչովը 60 տարեկան է։ Նա եւ նրա «Неприкасаемые» խումբը կոլեկտիվի ղեկավարի եւ անսամբլի 25-ամյակը ազդարարել են մեծ համերգներով, շրջագայություններով եւ նոր ալբոմի՝ «246»-ի թողարկմամբ։ Սա վերջին վեց տարվա ընթացքում Գարիկ Սուկաչովի առաջին հեղինակային ալբոմն է, որը ձայնագրվել է աշխարհի տարբեր երկրներից երկու տասնյակ երաժիշտների մասնակցությամբ։
«Ստոլիցա» լրատվական գործակալությունը որոշ գաղտնիքներ է պարզել Սուկաչովյի կոմպոզիցիաների մասին։ Պարզվում է՝ դրանք գրելիս օգնել են նաեւ հայերը, որոնք աշխատել են շինարարության վրա։
«Առանձին ուզում եմ խոսել ալբոմի երգերից մեկի մասին։ Դրա կողքին գրված է, որ հեղինակը հայտնի չէ։ Իսկապես այդպես է։ Փողոցում ինձ երկու մարդ մոտեցավ՝ հայեր, որոնք աշխատում էին շինարարության վրա։ Նրանցից մեկն ասաց. «Ընկերս բանաստեղծություններ է գրում։ Նրան թույլ կտա՞ք կարդալ»։ Ես միացրի ձայնագրիչը։ Հետո նրանք հեռացան գիշերը, իսկ ես նրանց հետեւից ասացի. «Ես հազվադեպ եմ իմ ճանապարհին հանճարների հանդիպում։ Շնորհակալ եմ»։ Այդ կոմպոզիցիայի համար առանձին գործիքներ ենք ընտրել»,- հարցազրույցում ասել է Գարիկը։

Певцу Гарику Сукачеву исполнилось 60 лет. Он и его группа «Неприкасаемые» анонсировали юбилей руководителя коллектива и 25-летие ансамбля большими концертами, гастрольными турами и выпуском нового альбома «246» — первой за последние шесть лет авторской пластинкой от Гарика Сукачева, записанной при участии двух десятков музыкантов из разных стран мира.
ИА «Столица» узнала некоторые секреты о композициях Сукачева. Как оказалось, помогли в написании армяне со стройки.
«Отдельно хотелось бы сказать об одной песне в альбоме. Рядом с ней написано, что автор неизвестен. Так действительно и есть. Подошли на улице ко мне два человека, армяне, работают на стройке. Один сказал: «Мой друг пишет стихи. Можно, он прочтет стихотворение?» Я включил диктофон. А дальше они ушли в ночь, а я им вслед сказал: «Я редко встречаю гениев на своем пути. Спасибо!» Вот под эту композицию мы тоже отдельно подбирали инструменты»,- рассказал в интервью Гарик.