Ինչպես է իտալացի լրագրողը հողին հավասարեցրել Քոլին Ֆերտի 22 տարվա ամուսնությունը
22 տարվա ամուսնությունից հետո, հայտնի բրիտանացի դերասան Քոլին Ֆերտը պաշտոնապես հայտարարել է ամուսնալուծության մասին։ Դերասանն ու կինն ունեն դեռահասության տարիքի երկու որդի՝ Լուկան եւ Մատեոն, սակայն նրանց 59-ամյա հայրը որոշել է, որ իր ու կնոջ՝ Լիվիայի համար լավագույն տարբերակը դա է։
«Քոլինն ու Լիվիան բաժանվել են։ Նրանք կպահպանեն սերտ բարեկամությունը եւ միասնական են իրենց երեխաների հանդեպ սիրո հարցում։ Զույգը խնդրել է չանհանգստացնել իրենց։ Այլեւս ոչ մի մեկնաբանություն»,-ասված է դերասանի մամուլի քարտուղարի հայտարարության մեջ։
Անցյալ տարվա մարտին անսպասելիորեն հայտնի դարձավ, որ տիկին Ֆերթը սիրեկան ունի։ Նա առնվազն մեկ տարի ամուսնուն դավաճանել է իտալացի լրագրող Մարկո Բրանկաչայի հետ։  Ընդ որում Լիվիան նույնիսկ ոստիկանությունում հայտարարություն է տվել՝ Մարկոյին մեղադրելով հետապնդման մեջ. իբր Բրանկաչան իրեն «վախեցնող ու անպարկեշտ հաղորդագրություններ» է ուղարկել։   Ի վերջո, կինը ստիպված է եղել խոստովանել անհավատարմությունը։
Այս ամբողջ պատմությունը վիրավորել է Քոլին Ֆերտին։ Պարզվել է, որ Բրանկաչան մեկ անգամ դերասանին բոլոր մանրամասներով պատմել է, թե ինչով է զբաղվել նրա կնոջ հետ։
Ասում են, որ Լիվիայի եւ Մարկոյի սիրավեպը տեւել է մեկ տարի (2015թ․ից 2016թ․-ը). այդ շրջանում զույգի մոտ ճգնաժամային էր եւ նրանք որոշել էին միմյանցից առանձին ապրել։ Հենց այդ ժամանակ էլ հորիզոնում հայտնվում է իտալացի լրագրողը։ Հետո Քոլինն ու Լիվիան նորից միաում են։  Եվ հենց այստեղ էլ սկսվում է սերիալը, քանի որ Ֆերտը չի իմանում կնոջ սիրավեպի մասին․․․

Как итальянский журналист разрушил брак Колина Ферта
После 22 лет брака, известный британский актер Колин Ферт официально объявил о разводе с женой. У них есть два сына подросткового возраста — Лука и Маттео, но все же их 59-летний папа решил, что ему и его жене Ливии лучше расстаться.
«Колин и Ливия Ферт разошлись. Они сохранят близкую дружбу и остаются едины в своей любви к их детям. Они просят не беспокоить их. Больше никаких комментариев», — говорится в заявлении пресс-секретаря актера.
В марте прошлого года неожиданно стало известно, что у миссис Ферт есть любовник. Она изменяла мужу с итальянским журналистом Марко Бранкачча не менее года. Причем Ливия, даже пошла на то, что заявила в полицию на Марко, обвинив журналиста в преследовании: мол, что Бранкачча шлет ей «пугающие непристойные сообщения». Было начато расследование. В конце концов Ливии пришлось сознаться в неверности.
Вся эта история оскорбила Колина Ферта. Выяснилось, что Бранкачча однажды рассказал актеру во всех подробностях, чем занимался с его женой.
Говорят, роман Ливии и Марко длился с 2015 по 2016 год: в тот период у пары был кризис, и они решили, чтоим лучше побыть отдельно друг от друга. Тогда и замаячил на горизонте итальянец Бранкачча. Потом Колин и Ливия сошлись опять. И вот тут и начался сериал: ведь Ферт не знал о романе жены...