«Մարդիկ մինչեւ վերջ կպաշտպանեն իրենց տունը. ընկրկելու տեղ չկա». Գարիկ Մարտիրոսյանը՝ Սոլովյովին տված հարցազրույցում (վիդեո)
16:07, 7 հոկտեմբերի
Հայտնի շոումեն Գարիկ Մարտիրոսյանը Վլադիմիր Սոլովյովի հետ ուղիղ եթերի ընթացքում պատմել է այս օրերին իր հույզերի մասին։
«Կարտահայտեմ բոլոր հայերի հույզերը, որոնք ապրում են աշխարհում՝ տագնապ, զգացում, որ մեր բազմադարյա ընթացքում ունեցել ենք շատ անգամներ։ Զգացում, որ մեր ազգն աղետի եզրին է»,- նշել է նա։
Մարտիրոսյանը նաեւ հայտարարել է, որ ստորագրում է գործարար Սամվել Կարապետյանի բառերի տակ, որն օրերս նշել է, որ Ռուսաստանի ջանքերը կարող են ավարտել պատերազմը։
«Դա տրամաբանական է, դրանում առողջ դատողություն կա եւ պատմական ճշմարտություն։ Մենք Ռուսաստանից սպասում ենք հակամարտության արմատական մարում։ Որքան շուտ դա տեղի ունենա, այնքան լավ։ Ինչպես հասկանում եք, Վլադիմիր Ռուդոլֆովիչ, մենք Ձեզ հետ հիմա խոսում ենք, իսկ այս վայրկյաններին հրետակոծվում են Ստեփանակերտն ու այլ քաղաքներ։ Ես Ռուսաստանից սպասում եմ այն, ինչ սպասում են բոլոր հայերը՝ առաջին հերթին կանգնեցնել այս պատերազմն ու ցույց տալ, որ հայերն ու Արցախի ժողովուրդն այս տարածաշրջանում միայնակ չեն»,- ասել է Մարտիրոսյանը։

«Люди будут до конца защищать свой дом – отступать некуда»: Гарик Мартиросян в интервью Владимиру Соловьеву (Видео)
16:07, 7 октября
Известный шоумен Гарик Мартиросян в прямом эфире с Владимиром Соловьевым рассказал о том, какие эмоции испытывает в эти дни.
«Выражу эмоции всех армян, которые населяют мир – это тревога, чувство, которые мы испытывали много раз за свою многовековую историю. Чувство, что наш народ стоит на грани катастрофы.
Также, Мартиросян заявил, что полностью подписывается под словами бизнесмена Самвела Саркисяна, который накануне отметил, что усилия России могут закончить войну.
«Это логично, в этом есть здравый смысл и в этом есть историческая правда. Мы ждем от России погашения этого конфликта на корню.Чем раньше это случится, тем лучше. Как вы понимаете, Владимир Рудольфович, мы с Вами сейчас разговариваем, а в эти секунды идет обстрел Степанакерта и других городов. Я жду от России того, чего и ждут все армяне-остановить в первую очередь эту войну и показать, что армяне и народ Арцаха не одни в этом регионе»,-сказал Мартиросян.