«Սեպսիս է սկսվել». երգչուհի Մաքսիմի վիճակը կրկին վատացել է
Երգչուհի Մաքսիմի (իսկական անունը՝ Մարինա Մաքսիմովա) ընկերուհին «Կոմսոմոլսկայա պրավդա»-ի հետ զրույցում պատմել է արտիստի վիճակի վատացման մասին։
«Մարինան կրկին կրիտիկական վիճակում է։ Նա արհեստական կոմայի վիճակում է, միացված է թոքերի արհստական օդափոխության սարքին եւ էքստրակորպորալ մեմբրանային օքսիգենացիայի համակարգին»,- հայտնել է Մաքսիմի ընկերուհին։
«Բժիշկները կրկին համակարգչային տոմոգրաֆիա են արել եւ արյան անալիզ։ Հետազոտությունը ցույց է տվել, որ նրա թոքերում լուրջ թարախա-բորբոքային գործընթաց է։ Ըստ ամենայնի՝ սեպսիս է սկսվել։ Բժիշկներն անում եմ հնարավոր ամեն ինչ՝ նրա վիճակը թեթեւացնելու համար»,- ընդգծել է երգչուհու ընկերուհին։
Կլինիկա ընդունվելուց հետո Մաքսիմի արյան մեջ հակամարմիններ են հայտնաբերվել։ Հնարավոր է՝ վարակը երկրորդ անգամ է վրա հասել։ Բժիշկներն առայժմ զգուշավոր են կանխատեսումների հարցում, սակայն հույս ունեն, որ նա կկարողանա հաղթահարել ծանր հիվանդությունը։

«Начался сепсис»: певице Макsим снова стало хуже
Подруга певицы МакSим (настоящее имя — Марина Максимова) в беседе с «Комсомольской правдой» рассказала об ухудшении состояния артистки.
«Марина снова в критическом состоянии. Она сейчас находится в медикаментозном сне, подключена к ИВЛ и ЭКМО», — сообщила она.
По словам подруги певицы, врачи сделали Марине свежее КТ и анализ крови, обследование показало, что в ее лёгких сильнейший гнойно-воспалительный процесс. Судя по всему, начался сепсис.
«Врачи делают все возможное, чтобы облегчить ее состояние»,- подчеркнула приятельница певицы.
Напомним: при поступлении в клинику в крови Макsим были найдены антитела. Судя по всему, вирус вторично настиг певицу. Медики пока осторожны в прогнозах, но надеются, что она сможет победить тяжелый недуг.