«Կաղամարի խաղը» սերիալի աստղը կնկարահանվի «Աստղային պատերազմների» նոր ժապավենում
Հարավկորեացի դերասան Լի Յուն Ջեն կնկարահանվի Disney+-ի Acolyte ֆիլմում։ Նախագիծը կլինի «Աստղային պատերազմներ» ֆրանշիզայի նոր ճյուղը:
Լիի դերի մանրամասները չեն հրապարակվում: Շոուում նկարահանվել են նաեւ Ամանդլա Ստենբերգը եւ Ջոդի Թերներ-Սմիթը: Սյուժեի գործողությունները տեղի կունենան այսպես կոչված Բարձր Հանրապետության ծաղկման վերջին օրերին եւ կպատմի խորհրդավոր մութ ուժի առաջացման մասին։
Այն որպես միստիկ թրիլլեր է նկարագրվում։ Շոուրաններն ու սցենարիստը Լեսլի Հեդլենդն է։ Պլանավորված է, որ սերիալը կունենա յոթ դրվագ։ Թողարկումը նախատեսված է 2023 թվականի օգոստոսին։
Լի Ջոն Ջեն ստացել է «Էմմի» եւ «Ոսկե գլոբուս» մրցանակներ՝ Netflix-ի «Կաղամարի խաղը» սերիալում իր աշխատանքի համար։ Դերասանը նախագիծ կվերադառնա երկրորդ եթերաշրջանում։ Այս տարի նա ներկայացրել է նաեւ իր ռեժիսորական դեբյուտը` «Որսորդություն» թրիլլերը: Համաշխարհային պրեմիերան կայացել է մայիսին՝ Կաննի կինոփառատոնում։

Звезда «Игры в кальмара» сыграет в новом сериале вселенной «Звёздных войн»
Южнокорейский актёр Ли Джон-джэ («Игра в кальмара») исполнит главную роль в сериале «Аколит» от стрим-сервиса Disney+. Проект станет новым ответвлением франшизы «Звёздные войны».
Детали роли Ли не сообщаются. В шоу также участвуют Амандла Стенберг («Голодные игры») и Джоди Тёрнер-Смит («Анна Болейн»). Действие сюжета будет происходить в последние дни расцвета так называемой Высокой Республики и расскажет о возникновении загадочной тёмной силы.
Жанр «Аколита» описывается как мистический триллер. Шоураннеркой и сценаристкой выступит Лесли Хэдлэнд («Жизни матрёшки»). Всего в сериале запланировано семь серий. Релиз намечен на август 2023 года.
За работу над «Игрой в кальмара» Netflix Ли Джон-джэ получил номинации на премии «Эмми» и «Золотой глобус». Актёр вернётся к проекту во втором сезоне. В этом году он также представил свой режиссёрский дебют —  триллер «Охота». Мировая премьера состоялась в мае на Каннском кинофестивале.