Aerosmith խմբի մենակատար Սթիվեն Թայլերին մեղադրել են անչափահասի բռնաբարության մեջ
Ամերիկյան Aerosmith ռոք խմբի մենակատար եւ դերասանուհի Լիվ Թայլերի հոր՝ Սթիվեն Թայլերի դեմ քրեական գործ է հարուցել անչափահասի նկատմամբ սեռական բռնության մեղադրանքով, հայտնում է Deadline-ը։
Ենթադրյալ զոհ Ջուլյա Հոլքոմբի խոսքով՝ նա հանդիպել է Aerosmith-ի ֆրոնտմենի հետ 1973-1976 թվականներին: Այդ ժամանակ նա 16 տարեկան էր, իսկ Թայլերը՝ 25։
Հայցում երաժիշտը մեղադրվում է սեռական բռնության, ծեծի եւ դիտավորությամբ բարոյական վնաս պատճառելու մեջ։ Կալիֆորնիայի օրենսդրության համաձայն՝ նման դեպքերի վաղեմության ժամկետը ժամանակավորապես հանվել է մանկության ու պատանեկության բռնությունից վերապրածների համար:
Հոլքոմբը նաեւ պատմել է, որ 17 տարեկանում հղիացել է Թայլերից, սակայն երաժիշտը ստիպել է հեռացնել պտուղը՝ սպառնալով խզել իրենց հարաբերությունները։
Ինքը՝ ռոքերը, հրապարակավ խոսել է այս հարաբերությունների մասին։ Անձնական հուշագրության մեջ նա խոստովանել է, որ «գրեթե ամուսնացել է եղել դեռահաս աղջկա հետ», որի ծնողները հավանություն են տվել իրենց հարաբերություններին եւ Թայլերին առաջարկել են իրենց դստեր ժամանակավոր խնամակալը լինել, որպեսզի նրան չմեղադրեն մանկապղծության մեջ։

Солиста Aerosmith Стивена Тайлера обвинили в изнасиловании несовершеннолетней
Против солиста американской рок-группы Aerosmith и отца актрисы Лив Тайлер Стивена Тайлера возбудили уголовное дело по обвинению в сексуализированном насилии над несовершеннолетней, сообщает Deadline.
По словам предполагаемой жертвы Джулии Холкомб, в период с 1973 по 1976 год она встречалась с фронтменом Aerosmith. На тот момент ей было 16 лет, а Тайлеру — 25.
В иске музыкант обвиняется в сексуализированном насилии, побоях и умышленном причинении морального вреда. Согласно закону штата Калифорния, срок давности подобных дел был временно отменен для лиц, переживших насилие в детстве и подростковом возрасте.
Также Холкомб рассказала, что в возрасте 17 лет забеременела от Тайлера, но музыкант вынудил ее сделать аборт, угрожая разорвать их отношения в случае, если она решит сохранить ребенка.
Об этих отношениях публично рассказывал и сам рокер. В личных мемуарах он признавался, что «едва не женился на девочке-подростке», чьи родители одобрили их отношения и предлагали Тайлеру оформить временную опеку над их дочерью, чтобы его не обвинили в педофилии.