«Կցանկանայի, որ Չարլզ III-ը եւ արքայազն Ուիլյամը վերադառնային իմ կյանք»․ արքայազն Հարրի
Արքայազն Հարրին իր «Spare» հուշագրության թողարկմանն ընդառաջ հարցազրույց է տվել ITV-ին, որի ամբողջական տարբերակը հանդիսատեսը կտեսնի հունվարի 8-ին։
Հարցազրույցի պրոմո տեսահոլովակը պարունակում է լրագրող Թոմ Բրեյդիի հետ Հարրիի զրույցից մի հատված, որում Չարլզ III թագավորի կրտսեր որդին ասում է, որ ցանկանում է «վերադարձնել» հորն ու եղբորը, սակայն նրանք ցանկություն չեն հայտնում հարաբերություններ հաստատել իր հետ։  Սասեքսի դուքսի խոսքով՝ թագավորական ընտանիքի համար ձեռնտու է, որպեսզի նա եւ կինը՝ Մեգան Մարքլը «չարագործների» դերում լինեն։
Հարրին նաեւ նշել է, որ ինքը «ընտանիք է ուզում, ոչ թե պետական ​​հաստատություն», եւ կրկին մեղադրել է հարազատներին, որ պաշտպանում են միայն նրանց, ում պետքական են համարում։ «Վերջին վեց տարիների ընթացքում մեզ ասում էին. «Մենք չենք կարող հայտարարություններ անել ձեր պաշտպանության համար», բայց դա արվել է ընտանիքի մյուս անդամների համար։ Ի վերջո՝ լռությունը հավասարազոր է դավաճանությանը։
Արքայազն Հարրիի եւ նրա ընտանիքի հարաբերությունները վատացան այն բանից հետո, երբ նա եւ Մեգան Մարքլը հրաժարվեցին թագավորական լիազորություններից ու 2020 թվականին տեղափոխվեցին Միացյալ Նահանգներ։ Դրանից հետո Սասեքսի դուքսերը բազմիցս խոսել են Բուքինգհեմյան պալատում իրենց նկատմամբ անարդար վերաբերմունքի եւ թագավորական ընտանիքի անդամների կողմից ռասիզմի դրսեւորումների մասին։ Օփրա Ուինֆրիի հետ նրանց հարցազրույցը, որում հնչել են այս պնդումները, առաջացրել է հասարակական լայն արձագանք:

Ahead of the release of his memoir , Prince Harry gave a lengthy interview to ITV, the full version of which viewers will see on January 8.
The promo clip from the interview includes an excerpt from a conversation between Harry and journalist Tom Brady, in which the youngest son of King Charles III complains that he wants to bring back his father and brother, but they have shown no desire to establish a relationship with him.
According to the Duke of Sussex, the royal family benefits from the role of villain for him and his wife Meghan Markle.
Harry also noted that he wants a family, not a government institution, and again accused relatives of only protecting who they thought was right.
“They believe that it’s better to keep us as the villains,” he explains.
Prince Harry's relationship with his in-laws soured after he and his wife, Meghan Markle, gave up their royal powers in 2020 and moved to the United States. Since then, the Dukes of Sussex have spoken repeatedly about the Buckingham Palace's unfair treatment of them and racism by members of the royal family. Their interview with Oprah Winfrey, in which these accusations were made, caused a wide public outcry.