«Կցանկանայի, որ Չարլզ III-ը եւ արքայազն Ուիլյամը վերադառնային իմ կյանք»․ արքայազն Հարրի
Արքայազն Հարրին իր «Spare» հուշագրության թողարկմանն ընդառաջ հարցազրույց է տվել ITV-ին, որի ամբողջական տարբերակը հանդիսատեսը կտեսնի հունվարի 8-ին։
Հարցազրույցի պրոմո տեսահոլովակը պարունակում է լրագրող Թոմ Բրեյդիի հետ Հարրիի զրույցից մի հատված, որում Չարլզ III թագավորի կրտսեր որդին ասում է, որ ցանկանում է «վերադարձնել» հորն ու եղբորը, սակայն նրանք ցանկություն չեն հայտնում հարաբերություններ հաստատել իր հետ։  Սասեքսի դուքսի խոսքով՝ թագավորական ընտանիքի համար ձեռնտու է, որպեսզի նա եւ կինը՝ Մեգան Մարքլը «չարագործների» դերում լինեն։
Հարրին նաեւ նշել է, որ ինքը «ընտանիք է ուզում, ոչ թե պետական ​​հաստատություն», եւ կրկին մեղադրել է հարազատներին, որ պաշտպանում են միայն նրանց, ում պետքական են համարում։ «Վերջին վեց տարիների ընթացքում մեզ ասում էին. «Մենք չենք կարող հայտարարություններ անել ձեր պաշտպանության համար», բայց դա արվել է ընտանիքի մյուս անդամների համար։ Ի վերջո՝ լռությունը հավասարազոր է դավաճանությանը։
Արքայազն Հարրիի եւ նրա ընտանիքի հարաբերությունները վատացան այն բանից հետո, երբ նա եւ Մեգան Մարքլը հրաժարվեցին թագավորական լիազորություններից ու 2020 թվականին տեղափոխվեցին Միացյալ Նահանգներ։ Դրանից հետո Սասեքսի դուքսերը բազմիցս խոսել են Բուքինգհեմյան պալատում իրենց նկատմամբ անարդար վերաբերմունքի եւ թագավորական ընտանիքի անդամների կողմից ռասիզմի դրսեւորումների մասին։ Օփրա Ուինֆրիի հետ նրանց հարցազրույցը, որում հնչել են այս պնդումները, առաջացրել է հասարակական լայն արձագանք:

«Я бы хотел, чтобы Карл III и принц Уильям вернулись в мою жизнь»: принц Гарри
В преддверии выхода своих мемуаров Spare принц Гарри дал развернутое интервью ITV, полную версию которого зрители увидят 8 января.
Проморолик интервью содержит отрывок беседы Гарри с журналистом Томом Брейди, в котором младший сын короля Карла III сетует на то, что хочет «вернуть» отца и брата, но те не изъявляют желания налаживать с ним отношения. По мнению герцога Сассекского, королевской семье выгодно, чтобы ему и его жене Меган Маркл была отведена роль «злодеев».
Гарри также отметил, что «хочет семью, а не государственное учреждение», и вновь обвинил родственников в том, что они защищали лишь тех, кого считали нужным. «Последние шесть лет нам говорили: «Мы не можем делать заявления для вашей защиты», но для других членов семьи это делалось. В конце концов пришло понимание, что молчание равносильно предательству».
Отношения принца Гарри с родственниками испортились после того, как в 2020 году он вместе с женой Меган Маркл отказался от королевских полномочий и переехал в США. С тех пор герцоги Сассекские не раз говорили о несправедливом отношении к ним Букингемского дворца и о проявлениях расизма со стороны членов королевской семьи. Их интервью Опре Уинфри, в котором прозвучали эти обвинения, вызвало широкий общественный резонанс.