Գնացինք «շոփինգի»․ Դուբայում մեկնարկել է գնումների ձմեռային փառատոնը
Հանգստյան օրերին Դուբայում մեկնարկել է Ձմեռային գնումների փառատոնը (Dubai Shopping Festival (DSF): DSF-ի 30-րդ հոբելյանական սեզոնը կգործի 2024 թվականի դեկտեմբերի 6-ից մինչև 2025 թվականի հունվարի 12-ը՝ խոստանալով լինել ամենավառ, ամենամեծ և տպավորիչն իր պատմության մեջ:
Փառատոնի շրջանակներում հյուրերը կվայելեն շքեղ համերգներ համաշխարհային աստղերի մասնակցությամբ, հրավառություն, անօդաչու սարքերով տպավորիչ շոուներ, մատչելի գնումներ, մրցանակների մասշտաբային խաղարկություններ և բացառիկ ակցիաներ խանութներում: Ծրագիրը կլրացվի DSF x Hatta տոնակատարություններով Հաթթայում և DSF Nights Դուբայի փառատոնների քաղաքային մոլում, 321 Festival երաժշտական ​​փառատոնով և Dubai Lights-ի տպավորիչ լուսային ինստալացիաներով, որոնք կզարդարեն քաղաքի առանցքային վայրերը: Մյուս կարևոր իրադարձություններից են X Factor Live շոունը, Thirty Seconds to Mars խորհրդանշական խմբի շատ սպասված համերգը և հեղինակավոր Dubai Racing Carnival-ը: Արաբական երաժշտության սիրահարներին կներկայացվեն լեգենդար արտիստների անմոռանալի կատարումները, ինչպիսիք են Քադեմ Ալ Սախիրը, Ջորջ Վասուֆը և Ահմեդ Սաադը:

В Дубае стартовал зимний фестиваль шопинга Dubai Shopping Festival (DSF). Юбилейный 30-й сезон DSF продлится до 12 января 2025 года, обещая стать самым ярким, масштабным и впечатляющим за всю его историю.
В рамках фестиваля гостей ждут грандиозные концерты с участием мировых звёзд, фейерверки, завораживающие шоу дронов, выгодные покупки, масштабные розыгрыши призов и эксклюзивные акции в магазинах.
Программа будет дополнена праздничными мероприятиями DSF x Hatta в Хатте и DSF Nights в Dubai Festival City Mall, музыкальным фестивалем 321 Festival и захватывающими световыми инсталляциями Dubai Lights, которые украсят ключевые локации города. Среди других ярких событий — шоу X Factor Live, долгожданный концерт культовой группы Thirty Seconds to Mars и престижная ежегодная серия зрелищных скачек Dubai Racing Carnival. Поклонников арабской музыки ждут незабываемые выступления легендарных артистов, таких как Кадим аль-Сахир, Джордж Вассуф и Ахмед Саад.