Հրապարակվել է Միխայիլ Սահակաշվիի կանանց ցուցակը (ֆոտո)
Վրացական  «Վարկանիշ» ամսագիրը հրապարակել է այն կանանց ցուցակը, որոնց անունները կապված են Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի հետաքրքրությունների հետ, հայտնում է «Վզգլյադը»: Ցուցակում նշված են Սահակաշվիլի վերջին 9 տարիների բոլոր կանայք: Հոդվածում նշված կանանցից ոչ մեկը մեկնաբանություններ չի տվել ու հրաժարվել է հանդիպել լրագրողների հետ:
Այսպես, Սահակաշվիլու համադասարանցի, հայտնի դերասանուհի ու հեռուսատահաղորդավարուհի Իյա Պարուլաեւա:
Նրան  «ֆավորիտի» պաշտոնում փոխարինել է նախկին մամուլի-քարտուղար Ալանա Գագլոեւան:
Այնուհետեւ նախագահի հետ սերտ հարաբերություններում էր էկանոմիկայի նախկին նախարար Վերոնիկա Կոբալիան: Նրան Սահակաշվիլին համոզել էր վերադառնալ հայրենիք Կանադայից:
Հավանական «սիրելի կանանց» թվում նշվում է նաեւ երգչուհի Սոֆո Նիջարաձեն: Նա Ռուսաստանից Վրաստան էր վերադարձել 2008թ.-ի պատերազմի ավարտից հետո ու մինչ այժմ կարեւոր դեր է խաղում վրացական շուու բիզնեսում:
Ցուցակում են նաեւ ուկրաինացի երգչուհի Իվանա Մալեյը, ով այժմ հաղորդավարուհի է Թբիլիսիի հեռուստատեսությունում: Ամսագիրը հավաստիացնում է, որ նա բյուջեի փողերով շրջագայել է ողջ աշխարհով: «Բոլորն ունեն անձնական կյանքի իրավունք, այդ թվում նաեւ երկրի նախագահը, բայց դա չպետք է լինի բյուջեի հաշվին, ոտնահարի ժողովրդի ու երկրի շահերը»,- նշել է ամսագիրը: Նախագահի աշխատակազմն այս հոդվածի առընչությամբ դեռեւս չի արձագանքել:

Назван список женщин Михаила Саакашвили
Грузинский журнал «Рейтинги» обнародовал список женщин, чьи имена в разное время связывали с увлечениями президента Грузии Михаила Саакашвили. Как сообщает «Взгляд», в нем учтены все пассии, которые были у Саакашвили за почти 9 лет его президентства. Как стало известно, все названные в статье женщины не дают никаких комментариев и отказываются от общения с журналистами.
Итак, одноклассница Саакашвили, известная актриса и телеведущая Ия Парулава.
Ее на посту «фаворитки» сменила экс-пресс-спикер президента Алана Гаглоева.
Затем в тесном контакте с Саакашвили была уличина экс-министр экономики Вероника Кобалия. Ее Саакашвили уговорил вернуться из Канады на родину.
Среди предполагаемых «любимых женщин Саакашвили» упоминается певица Софо Нижарадзе. Она вернулась в Грузию из России после войны 2008 года и по сей день играет ведущую роль в шоу-бизнесе Грузии.
Также в списке пассий Саакашвили — украинская певица Ивана Мелай. Сейчас она — ведущая передачи на русскоязычном телевидении в Тбилиси «Первый информационный кавказский» (ПИК).
«Рейтинги» утверждают, что она объездила весь мир на бюджетные деньги. «У всех есть право на личную жизнь, в том числе у президента страны, но это не должно происходить за счет бюджета, интересов страны и народа», – отмечает издание.