Ջորջ Քլունին ֆիլմ կնկարահանի սիրիական «Սպիտակ սաղավարտների» մասին
Ջորջ Քլունին եւ հայտնի դերասան, պրոդյուսեր եւ սցենարիստ Գրանտ Հեսլովը ֆիլմ կնկարահանեն սիրիական «Սպիտակ սաղավարտների» մասին (Սիրիական քաղաքացիական պաշտպանության կազմակերպությունը, որը զբաղվում է խաղաղ բնակիչների պաշտպանության ու փրկության հարցերով եւ առավել հայտնի է «Սպիտակ սաղավարտներ» անունով):
55-ամյա Քլունին որպես հիմք կվերցնի Օռլանդո վոն Էյնզիդելի նկարահանած «Սպիտակ սաղավարտների» մասին փաստագրական ֆիլմը. ի դեպ՝ այն առաջադրված է «Օսկար»-ի:
Ըստ Deadline-ի՝ ժապավենը կստեղծի Քլունիի եւ Հեսլովի Smokehouse Pictures կինոընկերությունը:
Հավելենք, որ Սիրիայում հինգ տարվա գործունեության ընթացքում «Սպիտակ սաղավարտները» շուրջ 70 հազար մարդու են փրկել: Կազմակերպության 3 հազար կամավորներից 154-ը սպանվել է աշխատանքի ընթացքում:

Джордж Клуни снимет фильм о сирийских «Белых касках»
Джордж Клуни  и известный актер, продюсер и сценарист Грант Хеслов снимут фильм о сирийских «Белых касках» - (Сирийская гражданская оборона – организация по защите и спасению мирных жителей, больше известная под названием «Белые каски»).
55-летний Клуни возьмет за основу документальный фильм о «Белых касках», снятый Орландо вон Эйнзиделем. Кстати, документальный фильм номинирован на предстоящий «Оскар».
Как пишет Deadline, производством ленты займется компания Клуни и Хеслова Smokehouse Pictures.
Добавим, что за пять лет работы в Сирии «Белые каски» спасли около 70 тысяч человек. Из трех тысяч добровольцев организация 154 были убиты во время своей работы.