Ռեժիսոր Մարկ Շվանին մեղադրում են սեռական ոտնձգությունների մեջ
Շոուբիզնեսի աշխարհում սեքսուալ սկանդալների շարքը շարունակվում է: Հիմա ռեժիսոր Մարկ Շվանին սեռական ոտնձգությունների մեջ մեղադրանք են առաջադրել The Royals ու One Tree Hill («Թագավորական ընտանիքի անդամները» եւ «Մեկ ծառի բլուրը»)  սերիալների դերասանուհիներն  ու սցենարի կին հեղինակները (18 մարդ է ռեժիսորին մեղադրում անվայել վարքագծի մեջ)։
Ամերիկացի ռեժիսորին ու սցենարի հեղինակին արդեն հեռացրել են հեռուստասերիալներից։ Այս որոշման մասին ասվում է E! հեռուստաալիքի եւ Lionsgate կինոստուդիայի համատեղ հայտարարության մեջ։ Հեռուստաալիքի պրոդյուսերները, ճիշտ է, հանդիսատեսին վստահեցրել են, որ տվյալ որոշումը չի անդրադառնա հեռուստասերիալի հերթական՝ չորրորդ եթերաշրջանի թողարկման ժամկետների վրա։ Այն ցուցադրվելու է 2018-ի ընթացքում։
Variety-ն գրում է, որ ռեժիսորի նկատմամբ մեղադրանքներ է առաջադրել «Մեկ ծառի բլուր» հեռուստասերիալի  սցենարի հեղինակ Օդրի Ուոշոփը։ Նրա խոսքով՝ ոտնձգությունների է ենթարկվել նաև իր գործընկերուհին ու այլ կանայք։
«Թագավորական ընտանիքի անդամները» սերիալի դերասանուհի Ալեքսանդրա Պարկն էլ իր հերթին է պատմել Շվանի կողմից սեռական ոտնձգությունների մասին։
«Մարկ Շվանի ղեկավարությամբ աշխատելիս ես ենթարկվել եմ սեռական ոտնձգությունների ու տհաճ փորձ ունեմ այդ հարցում, որի մասին ուզում եմ նախազգուշացնել իմ ընկերներին ու գործընկերներին»,- հայտնել է դերասանուհին։

Режиссер сериалов «Члены королевской семьи» и «Холм одного дерева» обвиняется в сексуальных домогательствах
12:45, 16 ноября
Череда сексуальных скандалов в мире шоубиза продолжается, теперь обвинения в сексуальных домогательствах предъявляют актрисы и сценаристки сериалов The Royals и One Tree Hill («Члены королевской семьи» и «Холм одного дерева») к режиссеру картин Марку Швану (в целом 18 человек обвиняют режиссера в неподобающем поведении).
Американский режиссер и сценарист уже отстранен от съемок телесериалов. Об этом решении говорится в совместном заявлении телеканала E! и киностудии Lionsgate. Продюсеры канала, правда, заверили зрителей, что данное решение не отразится на сроках выхода на экран очередного, четвертого сезона телесериала. Он будет показан в течение 2018 года.
Как пишет Variety, обвинения в отношении режиссера выдвинула сценарист телесериала «Холм одного дерева» Одри Уошоп. По словам сценариста, домогательствам подвергались ее соавтор и другие женщины.
В свою очередь, актриса сериала «Члены королевской семьи» Александра Парк также рассказал о сексуальных домогательствах со стороны Швана.
«Работая под руководством Марка Швана я подверглась сексуальным домогательствам и у меня был неприятный опыт, о котором я хочу заявить своим коллегам и друзьям», - заявила артистка.