Ժաննա Ֆրիսկեի սիրեկանը պատմել է որդու մասին
Ոմն Պյոտր Նիկիտին մեծ հարցազրույց է տվել ռուսական НТВ ալիքով ու պատմել Ժաննա Ֆրիսկեի հետ հարաբերությունների մասին։ Պյոտրը պարող է, որը ծանոթացել է հանգուցյալ Ժաննա Ֆրիսկեի հետ «Лето»  տեսահոլովակի նկարահանումների ժամանակ ավելի քան 10 տարի առաջ, որից հետո էլ հենց սկսվել են նրանց հարաբերությունները։
Նրա խոսքով՝ եղել է ժամանակ, երբ Ժաննան սկսել է ապաքինվել։ Երգչուհու կոլեկտիվն արդեն սկսել էր փորձել նոր երգի բեմադրությունը, որը նրա խոսքով, նվիրված էր իրեն՝ Պյոտրին։ Ենթադրվում էր, որ Ֆրիսկեն էլ շուտով պետք է միանար կոլեկտիվին։ Բայց նման բան տեղի չի ունեցել՝ նրա վիճակը նորից վատացել է ու նա մահացել է։
Սիրային հարաբերությունները զարգանում էին կոնսպիրացիայի բոլոր կանոններով։ Նրանք շարունակել են միասին աշխատել, կողմնակի մարդկանց մոտ միմյանց դիմելով անուն հայրանունով, բայց երազելով ընդհանուր ապագայի մասին։
Հետագայում նրանք միասին հանգստացել են կղզիներում, իսկ Մոկսվայում հանդիպել են էլիտար քոթեջային ավանում։ Երգչուհին տուն էր վարձել Դմիտրի Շեպելևի ու իր  համատեղ տնից մի քանի քայլ հեռավորության վրա։
Պարողի խոսքով՝ ինքը զարմացել էր, իմանալով որ Ժաննան հղի է Պլատոնով։
Նիկիտինը հավաստիացնում է, որ Ժաննան շատ էր ուզում երեխա ունենալ, բայց նրա  որդու հայրը ինքը չէ։   Երեխայի իսկական հոր անունը նա հրաժարվում է հայտնել։ Ըստ պաշտոնական վարկածի՝ Պլատոնի հայրը հեռուստահաղորդավար Դմիտրի Շեպելևն է։
Պյոտրի խոսքով, երգչուհին միշտ իրեն ասում էր, որ երեխա է ուզում։ Նիկիտինը արդեն Ֆրիսկեին առաջարկություն էր արել ու վերջինն էլ համաձայնել էր ամուսնանալ նրա հետ, բայց տղամարդն ամեն ինչ փչացրել էր իր խանդով, Ժաննային վերջնագիր ներկայացնելով՝ կամ ընտանիքը, կամ կարիերան։

Любовник Жанны Фриске рассказал о ее сыне
Некто Петр Никитин дал большое интервью российскому каналу НТВ, где рассказал об отношениях с Жанной Фриске. Петр – танцор, который познакомился с покойной Жанной на съемках клипа «Лето» более 10 лет назад, после чего и завязался их роман.
По его словам, был период, когда Жанна начала выздоравливать. Коллектив певицы уже начала репетировать постановку под новый трек, который, по его словам, был посвящен ему. Предполагалось, что скоро к ним присоединится Фриске. Но этого не произошло – ее состояние снова ухудшилось и она умерла.
Роман развивался по всем правилам конспирации. Они продолжали вместе работать, при посторонних называя друг друга по имени-отчеству, но мечтали об общем будущем.
Впоследствии они вместе отдыхали на островах, а в Москве встречались в элитном коттеджном поселке. Певица снимала дом в двух шагах от того, где потом жили Дмитрий Шепелев и она.
По словам танцора, он был удивлен беременностью Жаннылев с Платоном.
Никитин утверждает, что Жанна очень хотела ребенка, но родила сына не от него. Настоящее имя отца он говорить отказался. Согласно официальной версии, отцом Платона является телеведущий Дмитрий Шепелев.
По словам Петра, артистка всегда говорила ему о том, что хочет ребенка. Никитин уже сделал Фриске предложение, и она согласилась выйти за него замуж, но тут он все испортил своей ревностью, выдвинув Жанне ультиматум: или семья, или карьера.