«Քաղցած խաղեր» սերիալի աստղը խոստովանել է, որ ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշում ունի
Այս աղջկա հետ կապված իրավիճակը մի քիչ պարզաբանման կարիք ունի։ «Քաղցած խաղեր» սերիալի աստղ Ամանդլա Սթենբերգը 2016-ին էլ էր արել քամինգ-աութ, երբ, վերոնշյալ սերիալում Ռուտայի դերով հայտնի դերասանուհին հայտնել էր, որ ինքը բիսեքսուալ է։
Հիմա էլ երկրորդ քամինգ- աութն է արել։ Ըստ երեւույթին, 19-ամյա դերասանուհին վերջնականապես կողմնորոշվել է այն հարցում, թե ով է իրեն դուր գալիս։  Դերասանուհին, ով հայտնի է իր դերերով այնպիսի ֆիլմերում, ինչպիսիք են «Այս ամբողջ աշխարհը», «Ռոմանտիկայի համը», պատմել է իր ոչ ավանդական նախասիրությունների մասին Wonderland ամսագրի նոր թողարկման մեջ, իսկ հետո տարածել է այդ տեղեկությունները Instagram-ում։
«Խոստովանում եմ ու հպարատանում։ Ես երջանիկ եմ հայտնել այդ մասին բոլորին՝ ես նույնասեռական եմ», - գրել է Ամանդլան։
Սթեյբերգն իր գրառման մեջ հավելել է լուսանկար, որտեղ նա ծիածանի գույներով կոստյումով է, ինչը ԼԳԲՏ համայնքի խորհրդանիշն է։ Աստղի վրա կեղծամ է, որը նույնպես շեշտում է նրա արած խոստովանությունը։

Звезда «Голодных игр» призналась в нетрадиционной ориентации
С этой девочкой немного стоит прояснить ситуцию. Звезда «Голодных игр Амандла Стенберг в 2016-м году уже делала каминг-аут, тогда актриса, известная ролью Руты в вышеуказанной ленте, заявила, что является бисексуалкой.
Теперь последовал каминг-аут номер два. Видимо, 19-летняя артистка окончательно определилась с тем, кто ей нравится.
Актриса, известная также своими ролями в таких фильмах как «Весь этот мир», «Сонная лощина» и «Вкус романтики», рассказала о своих нетрадиционных предпочтениях в новом выпуске журнала Wonderland, а после распространила информацию в Instagram.
«Признаюсь и горжусь! Я счастлива сказать это во всеуслышание: «Я лесбиянка», - написала Амандла.
В пост  Стенберг добавила фото, на котором она позирует перед камерой в костюме цвета радуги, что является символом ЛГБТ-сообщества. На звезде парик, который тоже подчеркивает ее признание.