«Կնքահայրը» ֆիլմի դերասանը պատմել է՝ ինչպես է Մերիլին Մոնրոն իրեն գայթակղել 15 տարեկանում
Դերասան Ջանի Ռուսոն, որը «Կնքահայրը» ֆիլմում մարմնավորել է Կառլո Ռիցիի կերպարը, հայտարարել է, որ առաջին անգամ սեռական հարաբերություն է ունեցել 15 տարեկանում ամերիկացի դերասանուհի Մերիլին Մոնրոյի հետ, գրում է Daily Mail-ը։
Տեղի ունեցածի մասին Ռոիսոն հայտնել է կեսանգրությունում, որը ստացել է «Հոլիվուդյան կնքահայր. իմ կյանքը մաֆիայում եւ կինոյում» անունը (Hollywood Godfather: My Life In The Mob And Movies)։ Նա պատմել է, որ դերասանուհու հետ ծանոթացել է գեղեցկութան սրահում աշխատելիս, ուր նա մի քանի անգամ այցելել է։ Ավելի ուշ Ռուսոն հրավիրվել է Մոնրոյի մոտ՝ հյուրանոց։ Կինը նրա առաջ հայտնվել է՝ սպիտակ սրբիչով փաթաթված վիճակում, ձեռքին շամպայնով լի բաժակ։ Իբրեւ հանդիպման ժամանակ նա անմիջապես նետել է սրբիչն ու Ռուսոյին առաջարկել լոգանք ընդունել։
«Սիրտս պատրաստ էր դուրս պրծնել տեղից։ Ես աչքերս փակեցի հիմարի նման, իսկ նրան դա ծիծաղեցրեց»,- նշել է նա։ Ռուսոյի խոսքով՝ իրենք անկողնուց վեր չեն կացել հանգստյան օրերին, իսկ երկուշաբթի օրն ինքը ստիպված է եղել աշխատանքի վերադառնալ։ Իբրեւ սիրավեպը շարունակվել է։
Ռուսոն նաեւ ենթադրել է, որ Մոնրոն սպանվել է ԱՄՆ նախագահ Ջոն Քենեդու եղբոր կողմից, որն այդ կերպ փորձել է թաքցնել պետության ղեկավարի եւ դերասանուհու սիրավեպը։
Ջանի Ռոսիի դեբյուտը ֆիլմում «Կնքահայրը» եռերգության առաջին երկու մասերն էին։ Կարիերայի ընթացքում նա խաղացել է ավելի քան 50 ֆիլմում եւ սերիալում։

Актер из «Крестного отца» рассказал, как его в 15 лет совратила Мэрилин Монро
Актер Джанни Руссо, который сыграл в фильме «Крестный отец» Карло Рицци, заявил, что его первый сексуальный опыт был в 15 лет с американской актрисой Мэрилин Монро, пишет Daily Mail.
О произошедшем Руссо поведал в биографии, получившей название «Голливудский крестный отец: Моя жизнь в мафии и кино» (Hollywood Godfather: My Life In The Mob And Movies). Он рассказал, что познакомился с актрисой, работая в парикмахерской, которую она несколько раз посетила. Позже Руссо был приглашен к Монро в отель. Женщина предстала перед ним в белом полотенце с бокалом шампанского. При встрече она якобы сразу же сбросила полотенце и предложила Руссо принять ванну.
«Мое сердце готово было вырваться из груди. Я закрыл глаза, как идиот, а ее это рассмешило», — отметил он.
По словам Руссо, они не вылезали из постели все выходные, а в понедельник ему пришлось вернуться на работу. Их роман якобы впоследствии продолжился.
Руссо также предположил, что Монро была убита братом президента США Джона Кеннеди, пытавшимся таким образом скрыть роман главы государства и актрисы.
Джанни Руссо дебютировал в кино в первых двух фильмах трилогии «Крестный отец», сыграв Карло Рицци. За карьеру он снялся более чем в 50 лентах и сериалах.