«Հրավիրել ենք». Քարդաշյանը կմասնակցի՞ WCIT-ի բացման համերգին
Հոկտեմբերի 6-ին Հանրապետության հրապարակում կկայանա է «WCIT 2019» ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովի պաշտոնական բացումը, որին հնարավոր է`ներկա գտնվի համաշխարհային ճանաչում ունեցող հայազգի աստղ Քիմ Քարդաշյանը: Այս մասին այսօր` հոկտեմբերի 4-ին, լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ԱՏՁՄ նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը. «Նրան մենք հրավիրել ենք. հուսով ենք ներկա կլինի»,- լրագրողների հարցին ի պատասխան նշեց նա` հավելելով, որ համերգին ներկա կլինեն նաեւ այլ ճանաչված եւ ադեցիկ դեմքեր:
Քիմ Քարդաշյանը մասնակցելու է «WCIT 2019» ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովին՝ որպես հատուկ հիմնական զեկուցող և պանելիստ։ ՏՏ աշխարհի ամենահեղինակավոր միջոցառումներից մեկն այս տարի տեղի է ունենալու Երևանում՝ հոկտեմբերի 6-9-ին։ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը հանդես կգա «Գաղափարների շուկա» լիագումար նիստում, որտեղ կքննարկվի, թե ապակենտրոնացված տեխնոլոգիաները որքանով են նպաստել ժամանցի, մեդիայի և լրագրության աշխարհների ժողովրդայնացմանը և թե որքանով են հեղափոխել արվեստի, տեղեկատվության տարածման մեր մեթոդները՝ նոր աստղեր պատրաստելու ճանապարհին: «Գաղափարների շուկա» պանելային քննարկումները կպարզեն, թե ինչ են նշանակում այս զարգացումները անձնական կյանքի գաղտնիության, սոցիալական հարաբերությունների, ինստիտուտների նկատմամբ վստահության և նոր բիզնես մոդելների համար:
«Գաղափարների շուկա» պանելի ընթացքում անհատական ելույթից հետո Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը դեմ առ դեմ հարցազրույց կունենա, այնուհետև բեմին կմիանա պանելիստների ականավոր գործիչների խմբին, որոնց շարքում կլինի համաշխարհային ճանաչում ունեցող հայկական «PicsArt» ընկերության համահիմնադիր և գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը՝ շարունակելու հետագա քննարկումները։
«WCIT 2019»-ի կազմակերպչական կոմիտեի նախագահ, Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ, Հայաստանի հեռահաղորդակցության ծառայությունների խոշորագույն մատակարար «Յուքոմ» ընկերության համահիմնադիր Ալեքսանդր Եսայանը Քիմ Քարդաշյան-Վեսթի այցի վերաբերյալ հայտնել է․ «Մենք՝ WCIT 2019-ի կազմակերպիչներս, օրակարգը կազմելիս որոշեցինք համարձակ, ոչ սովորական մոտեցում ցուցաբերել։ Մենք երբեմն լրջորեն ենք ընդունում նույնիսկ հակասական գաղափարներ այն բոլոր մարդկանցից, ովքեր էական ասելիք ունեն ՏՏ արդյունաբերության և ոչ միայն դրա մասին: Ավելի քան 240 միլիոն հետևորդներով՝ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը սոցցանցերում ամենամեծ լսարանն ունեցող մարդկանցից է։ Նա մեր ժամանակաշրջանի ամենաազդեցիկ ձայներից մեկն է աշխարհում: Մենք համոզված ենք, որ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը, որպես արտասովոր հաջողակ գործարար, որպես այս ոլորտի առաջամարտիկ, որպես կին և մայր, կարևոր ու հետաքրքիր ասելիք կունենա սոցիալական մեդիայում ձեռներեցության աշխարհի մասին, որի ստեղծմանը և ձևավորմանը նպաստել է արդեն երկու տասնամյակ: Մեր կարծիքով, առանց նրա մասնակցության հնարավոր չէ լուրջ զրույց ծավալել այս թեմայի շուրջ։ Մենք ակնկալում ենք Քիմ Քարդաշյան-Վեսթին ողջունել իր նախնիների երկրում և «WCIT 2019»-ի գաղափարների մեծ բեմում»:
Քիմ Քարդաշյան-Վեսթն իր հարթակն ակտիվորեն օգտագործում էր քրեական արդարադատության բարեփոխումների համար պայքարում, իսկ մայիսին հայտարարեց, որ սկսել է իրավաբանություն ուսանել Կալիֆորնիայում։ Այս սեպտեմբերին նա կներկայացնի իր սպասված «SKIMS» հագուստի նորաձևության հավաքածուն, ի լրումն «KKW BEAUTY» և «KKW Fregrance» հավաքածուների, որոնք թողարկվել են 2017 թվականին։

Will Kim Kardashian attend WCIT's opening concert in Yerevan?
The official opening of the 23rd WCIT 2019 IT World Forum will be held at the Republic Square in Yerevan on October 6, which will be attended by world-renowned Armenian star Kim Kardashian.
Speaking to reporters on Wednesday, Alexander Yesayan, President of the Union of Advanced Technology Enterprises (UITE) said: “We have invited her and we hope she will be present.
According to him, other famous people will also be present at the concert.
WCIT has already announced that activist, entrepreneur, beauty mogul and producer Kim Kardashian West will be a special keynote speaker and panelist at the 23rd World Congress on Information Technology (WCIT 2019), which will take place in Yerevan, Armenia from October 6 through 9, 2019.
Ms. Kardashian West will address a plenary session of WCIT 2019 called “Marketplace of Ideas,” which will examine how decentralized technologies have democratized the worlds of entertainment, media, and journalism and revolutionized the manner in which we create and disseminate art and information, making new stars along the way. “Marketplace of Ideas” will explore what these developments mean for personal privacy, social relations, trust in institutions and new business models.
Ms. Kardashian West will set the stage for the “Marketplace of Ideas” session by engaging in an intimate, one-on-one conversation, and will then be joined on stage by a group of distinguished panelists, including Mr. Hovhannes Avoyan, co-founder & CEO of the globally recognized Armenian company PicsArt, to further explore its themes.
Mr. Alexander Yesayan, chairman of the WCIT 2019 Yerevan organizing committee, president of the Union of Advanced Technology Enterprises of Armenia (UATE) and co-founder of UCom! the largest telecommunications provider in Armenia, issued the following statement about Ms. Kardashian West’s visit:
“We, the organizers of WCIT 2019 Yerevan, decided to take a bold, unconventional approach to framing the agenda of WCIT 2019 that takes ideas, even controversial ones, seriously, from everyone in the world today who has something relevant to say, from both within the information and communications technology (ICT) industry and beyond.
Kim Kardashian West is one of the most followed people on social media with nearly 240 million followers. She is one of the most influential voices in the world today, period. We felt that as an extraordinarily savvy and successful business woman, as a pioneer in this space and as a wife and mother she would have something important and interesting to say about the world of social media entrepreneurship which she helped invent and has helped shape for nearly two decades.  In our opinion, a serious conversation about this subject matter is not possible without her participation.
We look forward to welcoming Ms. Kardashian West to the land of her ancestry and to the big stage of ideas at WCIT 2019 Yerevan.”
Ms. Kardashian West has been passionate about using her platform for the fight on criminal justice reform and she announced in May that she began studying for a law degree through the apprenticeship program in California. This September, she will launch her anticipated shapewear collection, SKIMS, alongside her KKW BEAUTY and KKW Fragrance collections which launched in 2017.