Տիմոտի Շալամեն կարող է գլխավոր դեր խաղալ «Չարլին եւ շոկոլադե ֆաբրիկան» ֆիլմի պրիկվելում
«Վիլլի Վոնկան եւ շոկոլադե ֆաբրիկան» ֆիլմի ստեղծողները (1971) հայտարարել են պրեմիերայի ամսաթիվը եւ նախագծի պաշտոնական անվանումը: Ֆիլմը կկոչվի գլխավոր հերոսի՝ «Վոնկայի» անունով, իսկ պրեմիերան տեղի կունենա 2023 թվականի մարտի 17-ին՝ Մել Ստյուարտի դասական ֆիլմի թողարկումից 52 տարի անց եւ Թիմ Բերթոնի «Չառլին եւ շոկոլադե ֆաբրիկան» ֆիլմի պրեմիերայից 17 տարի անց։ Գլխավոր դերում՝ Ջոնի Դեպի մասնակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Collider-ը, Warner Bros. ստուդիան երիտասարդ Վիլլի դերի համար դիտարկում է դերասաններ Տիմոտեոս Շալամեին եւ Թոմ Հոլլանդին։ Նախագծի պրոդյուսերը կլինի Դեւիդ Հեյմանը, որը նկարահանել է Հարի Փոթերի մասին ֆիլմերի շարք եւ «Փադինգթոնի արկածները» ֆիլմի երկու մասերը: Պրիքվելի սյուժեն կպատմի իրադարձությունների մասին մինչեւ 1971 թվականը, կամ այն նվիրված կլինի Վիլլի Վոնկայի պատմությանը, գուցե լիովին օրիգինալ կլինի, դեռ հայտնի չէ:

Тимоти Шаламе может сыграть главную роль в приквеле фильма «Чарли и шоколадная фабрика»
Создатели приквела к фильму «Вилли Вонка и шоколадная фабрика» (1971) объявили дату премьеры и официальное название проекта. Картина будет называться по имени главного героя — «Вонка», а премьера состоится 17 марта 2023 года — через 52 года после выхода классического фильма Мэла Стюарта и через 17 лет после премьеры ремейка Тима Бертона «Чарли и шоколадная фабрика» с Джонни Деппом в главной роли.
Как сообщает Collider, студия Warner Bros. рассматривает на роль молодого Вилли Вонки актеров Тимоти Шаламе и Тома Холланда. Продюсером проекта выступит Дэвид Хейман, который снимал серию фильмов про Гарри Поттера и обе части «Приключений Паддингтона». Будет ли сюжет приквела рассказывать о событиях до фильма 1971 года, или он будет посвящен истории Вилли Вонки, а, может, окажется полностью оригинальным, пока неизвестно.