Հոլիվուդի աստղ Ռիզ Ուիզերսփունին հիպնոսացրել են դերի համար
Ամերիկացի դերասանուհի Ռիզ Ուիզերսփունը խոստովանել է, որ «Վայրին» ֆիլմում դերի համար Նա հատուկ հիպնոսի է դիմել, գրում է Interview Magazine պարբերականը: Հոլիվուդի աստղը նկարահանվել է Շերիլ Սթրեյդի ֆիլմում, որի կերպարը մեկնել է միայնակ արշավի, որպեսզի լիացքաթափվի մոր մահից հետո։
Արտիստուհին նշել է, որ շատ է անհանգստացել, երբ պատրաստվում էր նկարահանումներին։ Նրա մոտ խուճապային նոպաներ են սկսվել, եւ նա ստիպված է եղել դիմել հիպնոլոգին՝ հուզմունքը հաղթահարելու համար։ Դերասանուհուն ամենից շատ անհանգստացրել է գործընկերների բացակայությունը։ 25 օր նա միայնակ է նկարահանվել․ «Միայն ես, ֆոտոխցիկն ու ուսապարկը»:
Ռիզի խոսքով՝ նախագիծը շատ է ազդել իր վրա։ Դերասանուհուն զարմացրել է նրա հերոսուհու անցած ուղին, եւ այն, ինչին նա ի վերջո հասել է։ Ուիզերսփունի կարծիքով՝ ֆիլմը նվիրված է կանանց խնդիրների ինքնուրույն լուծմանը։

Звезду Голливуда Уизерспун гипнотизировали для роли
Американская актриса Риз Уизерспун призналась, что для роли в фильме «Дикая» она специально прибегала к гипнозу, пишет издание Interview Magazine. Звезда Голливуда сыграла в ленте Шерил Стрэйд, отправившуюся в одиночный поход, чтобы отвлечься от смерти матери.
Артистка отметила, что сильно переживала, когда готовилась к съёмкам. У неё начались панические атаки, и ей пришлось обратиться к гипнологу, чтобы справиться с волнением. Больше всего знаменитость беспокоило отсутствие рядом коллег по цеху — 25 дней она снималась одна: «только я, камера и рюкзак».
По словам Риз, проект сильно на неё повлиял. Актрису поразил путь, проделанный её героиней, и то, к чему она в итоге пришла. По мнению Уизерспун, лента посвящена самостоятельному решению женщинами проблем.