Հայտնի ապրանքանիշը հայց է ներկայացրել Քենդալ Ջենների դեմ եւ մոտ երկու միլիոն դոլար է պահանջում
Քենդալ Ջենները, կարծես թե, լուրջ խնդիրներ ունի օրենքի հետ։ Իտալական Liu Jo հագուստի ապրանքանիշը սուպերմոդելի դեմ դատական հայց է ներկայացրել մոդելային պայմանագրի պայմանները խախտելու համար։
Ըստ պայմանագրի՝ մոդելը պետք է մասնակցեր երկու ֆոտոնկարահանման, սակայն ներկայացել է միայն մեկին։ Ի սկզբանե, նկարահանումները ծրագրված էին 2020թ․-ի մարտին, սակայն կազմակերպիչներն այն հետաձգել են համավարակի պատճառով։
A post shared by Kendall (@kendalljenner)
Liu Jo-ն փաստաթղթերում պնդում է, որ իրենք առաջարկել են նկարահանումները հետաձգել մինչեւ 2020թ․-ի աշուն՝ այն ժամանակ, որը հարմար կլինի Քենդալին, սակայն «արդյունքում նա մերժել է փոխզիջման մասին բարեխիղճ առաջարկները»,- հայտնում է TMZ-ն։ Ընկերությունը պնդում է, որ առաջարկել են նկարահանումն անցկացնել 2020թ․-ի հոկտեմբերին, սակայն Քենդալի մենեջերները նշել են, որ դա հնարավոր չէ։
Փետրվարին Liu Jo-ն Ջեններին 1,3 միլիոն դոլար է վճարել երկու նկարահանման համար, այդ պատճառով այժմ հույս ունի ոչ միայն հոնորարը ստանալ, այլեւ փոխհատուցում տապալված նկարահանման համար։
Մոդելի ներկայացուցիչները եւս չեն լռել։ Ջենների թիմն ասում է, որ իրենք բազմաթիվ անգամներ փորձել են ապրանքանիշի հետ փոխզիջման հասնել՝ առաջարկելով նկարահանումն անցկացնել ԱՄՆ-ում։ Քենդալի «The Society Management» գործակալությունը խոսել է TMZ-ի հետ՝ հայցն «անհիմն» համարելով։

Популярный бренд подал в суд на Кендалл Дженнер и требует почти 2 млн долларов
Популярный итальянский бренд Liu Jo требует возмещения ущерба на сумму не менее 1,8 миллиона долларов у супермодели Кендалл Дженнер.
Согласно условиям договора, модель должна была присутствовать на двух фотосъемках, однако Кендалл появилась только на одной. Изначально съемки были назначены на март 2020 года, но организаторы перенесли дату из-за пандемии.
В документах Liu Jo утверждают, что они предложили перенести график на время, которое было бы удобным для Кендалл осенью 2020 года, но она «в конечном итоге отвергла все добросовестные предложения о компромиссе», – сообщает источник TMZ. Компания также утверждает, что они предложили организовать съемку в октябре 2020 года, но менеджеры Кендалл сказали, что это невозможно.
Кендалл уже заплатили 1,35 миллиона долларов за оказанные услуги. Организаторам съёмки так и не удалось договориться о переносе, а также возместить потраченные средства. Команда Дженнер говорит, что они много раз пытались найти компромисс с брендом, предлагая съемку в США. Агентство Кендалл The Society Management поговорило с TMZ, назвав иск «необоснованным».