Հայտնի ապրանքանիշը հայց է ներկայացրել Քենդալ Ջենների դեմ եւ մոտ երկու միլիոն դոլար է պահանջում
Քենդալ Ջենները, կարծես թե, լուրջ խնդիրներ ունի օրենքի հետ։ Իտալական Liu Jo հագուստի ապրանքանիշը սուպերմոդելի դեմ դատական հայց է ներկայացրել մոդելային պայմանագրի պայմանները խախտելու համար։
Ըստ պայմանագրի՝ մոդելը պետք է մասնակցեր երկու ֆոտոնկարահանման, սակայն ներկայացել է միայն մեկին։ Ի սկզբանե, նկարահանումները ծրագրված էին 2020թ․-ի մարտին, սակայն կազմակերպիչներն այն հետաձգել են համավարակի պատճառով։
A post shared by Kendall (@kendalljenner)
Liu Jo-ն փաստաթղթերում պնդում է, որ իրենք առաջարկել են նկարահանումները հետաձգել մինչեւ 2020թ․-ի աշուն՝ այն ժամանակ, որը հարմար կլինի Քենդալին, սակայն «արդյունքում նա մերժել է փոխզիջման մասին բարեխիղճ առաջարկները»,- հայտնում է TMZ-ն։ Ընկերությունը պնդում է, որ առաջարկել են նկարահանումն անցկացնել 2020թ․-ի հոկտեմբերին, սակայն Քենդալի մենեջերները նշել են, որ դա հնարավոր չէ։
Փետրվարին Liu Jo-ն Ջեններին 1,3 միլիոն դոլար է վճարել երկու նկարահանման համար, այդ պատճառով այժմ հույս ունի ոչ միայն հոնորարը ստանալ, այլեւ փոխհատուցում տապալված նկարահանման համար։
Մոդելի ներկայացուցիչները եւս չեն լռել։ Ջենների թիմն ասում է, որ իրենք բազմաթիվ անգամներ փորձել են ապրանքանիշի հետ փոխզիջման հասնել՝ առաջարկելով նկարահանումն անցկացնել ԱՄՆ-ում։ Քենդալի «The Society Management» գործակալությունը խոսել է TMZ-ի հետ՝ հայցն «անհիմն» համարելով։

Popular Italian brand Liu Jo is seeking at least $ 1.8 million in damages from supermodel Kendall Jenner.
According to the terms of the contract, the model was supposed to be present in two photo shoots, but Kendall appeared in only one. The shooting was originally scheduled for March 2020, but the organizers postponed the date due to the pandemic.
A post shared by Kendall (@kendalljenner)
In the docs, Liu Jo claims that they proposed moving the schedule to a time that would be convenient for Kendall in the fall of 2020, but she ultimately rejected all bona fide compromise proposals, a source told TMZ.  The company also claims that they offered to arrange for filming in October 2020, but Kendall's managers said this was not possible.
Kendall has already been paid $ 1.35 million for services rendered. The organizers did not manage to agree on the transfer, as well as to reimburse the money spent. Jenner's team says they have tried many times to compromise with the brand by offering filming in the US. Kendall's agency The Society Management spoke to TMZ, calling the lawsuit "unfounded."