Սարիկ Անդրեասյանը վիրավորական կատակի պատճառով դատական հայց կներկայացնի Լերա Կուդրյավցեւայի դեմ
Ռեժիսոր Սարիկ Անդերասյանի եւ հեռուստահաղորդավարուհի Լերա Կուդրյավցեւայի կոնֆլիկտը, որը սկսվել է «Նոր ալիքում» անհաջող կատակից հետո, թափ է հավաքում։ Պրոդյուսերն Ագաթա Մուցենիեցեի «Անկեղծ ամուսնալուծություն» շոուի ընթացքում հայտարարել է, որ պատրաստվում է դատական հայց ներկայացնել։
Սարիկն արդեն իսկ խոսել է իր փաստաբանների հետ եւ նշել է, որ երկար ժամանակ հանդուրժել է նմանատիպ վիրավուրանքը։ Սակայն համբերությունն ավարտվում է։
«Խնդիրն այնքան էլ Լերան չէ։ Նրա փոխարեն բեմում կարող էր կանգնած լինել ցանկացած մարդ, պարզապես դա վերջին կաթիլն էր։ Ամեն դեպքում, դա դաշնային ալիք է, դիտում է ամբողջ երկիրը։ Կա նմանատիպ բան՝ համբավն արատավորող գործողություններ»,- պարզաբանել է Անդրեասյանը։
37-ամյա ռեժիսորը զայրացած է, որ իր անվան հետ է կապվել ցածրորակ կինո արտադրողի որակավորումը։ Անդրեասայանը նաեւ նշանավոր աշխատանքներ ունի, օրինակ՝ «Օսկարի» հավակնորդ «Երկարաշարժը», Էդրիեն Բրոուդիիի մասնակցությամբ «Կողոպուտ ամերիկյան ձեւով» մարտաֆիլմը, ինչպես նաեւ մասնակցություն միջազգային այլ կինոնախագծերի։

Сарик Андреасян подаст в суд на Леру Кудрявцеву из-за оскорбительной шутки
Конфликт режиссера Сарика Андреасяна и телеведущей Леры Кудрявцевой, который начался с неудачной шутки на «Новой волне», набирает обороты. Продюсер заявил на шоу Агаты Муцениеце «Честный развод», намерен разбираться с обидчицей в суде.
Сарик уже переговорил со своим адвокатом и добавил, что долгое время терпел подобные оскорбления. Но любому терпению приходит конец.
«Дело даже не совсем в Лере. На ее месте мог стоять любой человек на сцене, просто это было последней каплей. Это все-таки федеральный канал, смотрит вся страна... Есть такая вещь — порочащие деловую репутацию действия»,— пояснил Андреасян.
37-летний режиссер возмущен, что к нему прикрепилась слава создателя низкопробного кино. Ведь у Андреасяна есть и выдающиеся работы, например, номинант на «Оскар» — фильм «Землетрясение», голливудский боевик «Ограбление по-американски» с Эдриеном Броуди в главной роли, а также участие в создании других международных кинопроектов.