Կիանու Ռիվզը կնկարահանվի ԱՄՆ-ի առաջին սերիական մարդասպանի մասին պատմող սերիալում
Կիանու Ռիվզը սերիական մարդասպան Հենրի Հոլմսի եւ նրա «սպանության դղյակի» մասին պատմող սերիալում կխաղա գլխավոր դերը, հայտնում է Deadline-ը: «Hulu» սթրիմինգային ծառայության նախագծի հիմքում ընկած է Էրիկ Լարսոնի «Սատանան Սպիտակ քաղաքում» վեպը։ Ստեղծագործությունը հիմնված է ԱՄՆ-ում գրանցված առաջին սերիական մարդասպանի իրական պատմության վրա, որին վերագրում են առնվազն 200 սպանություն։
Սյուժեն կենտրոնում կլինի ճարտարապետ Դենիել Հ. Բերնեմը, որի կերպարը մարմնավորում է Կիանու Ռիվզը։
Նախագծի պրոդյուսերների թվում են Կիանու Ռիվզը, Մարտին Սկորսեզեն եւ Լեոնարդո դի Կապրիոն։ Շոուրանները Սեմ Շոուն է, ռեժիսորը՝ Թոդ Ֆիլդը։ Ութ էպիզոդից բաղկացած սերիալի թողարկումը նախատեսվում է 2024 թվականին, իսկ արտադրությունը կսկսվի հաջորդ տարվանից ոչ շուտ:
Նախագծի արտադրությունը սկսվել է 2015 թվականին, երբ Լեոնարդո Դի Կապրիոն գնել է գրքի իրավունքները։ Այդ ժամանակ ծրագրվում էր, որ այն կթողարկվի ֆիլմ տեսքով, որը կնկարահաներ Paramount-ը, իսկ դի Կապրիոն կխաղար մոլագարի դերը։ 2019 թվականին ընկերությունը ֆիլմի արտադրությունը զիջեց Hulu-ին, որն այն վերածեց սերիալի։ Deadline-ը չի հստակեցնում՝ արդյոք դի Կապրիոն կխաղա՞ Հոլմսի դերը։

Киану Ривз исполнит главную роль в сериале о первом серийном убийце в США
Киану Ривз сыграет главную роль в сериале о серийном убийце Генри Холмсе и его знаменитом «замке убийств», сообщает Deadline. Основой проекта стримингового сервиса Hulu станет роман «Дьявол в Белом городе» Эрика Ларсона, основанный на реальной истории первого зарегистрированного в США серийного маньяка, которому приписывают совершение не менее 200 убийств.
В центре сюжета окажется архитектор Дэниел Х. Бернэм в исполнении Киану Ривза․
Среди продюсеров проекта значатся Киану Ривз, Мартин Скорсезе и Леонардо Ди Каприо. Шоураннером выступит Сэм Шоу, режиссером -- Тодд Филд. Сериал из восьми эпизодов планируют запустить в 2024 году, а производство начнется не ранее следующего года.
Проект изначально запустили в производство еще в 2015 году, после того как Леонардо Ди Каприо выкупил права на книгу. Тогда планировалось, что это будет фильм, снимет его Paramount, а роль маньяка исполнит сам Ди Каприо. К 2019 году компания уступила экранизацию сервису Hulu, который и превратил ее в сериал. Мартин Скорсезе и Ди Каприо выступят продюсерами сериала. Сыграет ли все-таки Ди Каприо роль Холмса, Deadline не уточняет.