Ամերիկյան հայտնի դերասանին 40 տարի անց մեղադրել են բռնաբարություն կատարելու մեջ
Ամերիկյան հայտնի դերասան եւ կատակերգու Բիլ Կոսբիին մեղադրել են 40 տարի  առաջ բռնաբարություն կատարելու մեջ, հայտնել է businessinsider.com-ը։ Նոյեմբերի կեսին մոդել Ջենիս Դիկինսոնը հայտարարել էր, որ դերասանը 1982թ-ին թմրանյութերի ազդեցության տակ բռնաբարել է իրեն։ Իսկ այժմ  նույն հայտարարությամբ հանդես է եկել 55-ամյա Ջուդի Հութը, ով երեկ դատի է եկել դերասանին՝ պնդելով, որ 1974թ-ին, երբ նա ընդամենը 15 տարեկան էր, Կոսբին սեռական ոտնձգություններ է կատարել։
Փաստաթղթերում նշված է, որ Հութն ու Կոսբին միասին եղել են Քալիֆոռնիայի Ռիվերսայդ շրջանում գտնվող նկարահանման հրապարակում, որտեղ կատակերգուն առաջարկել է գնալ բիլիարդ խաղալու եւ պայման դրել, որ յուրաքանչյուր խաղից հետո, որը նա կհաղթի, աղջիկը պետք է մեկ շիշ գարեջուր խմի։ Մի քանի հաղթանակից հետո, Կոսբին աղջկան տարել է մեկ ուրիշ տուն՝ Playboy Mansion-ի առանձնատուն եւ սեռական ոտնձգություն կատարել։ Հութը հայտնել է, որ այս միջադեպը հոգեբանական եւ զգայական մեծ վնաս է հասցրել իրեն, որի մասին նա միայն վերջերս է գլխի ընկել։

Известного американского комика обвинили в изнасиловании несовершеннолетней спустя 40 лет
Известного американского Комика Билла Косби обвинили в изнасиловании несовершеннолетней, пишет businessinsider.com. В середине ноября 55-летнего Косби в изнасиловании обвинила модель Дженис Дикинсон, а теперь свое обвинение выдвинула 55-летняя Джуди Хут, вчера подавшая иск в лос-анджелесский суд, в котором заявила, что в 1974 году, когда ей было всего 15 лет, известный шоумен приставал к ней без ее согласия.
В документе утверждается, что Хут вместе с подругой познакомились с 37-летним Косби на съемочной площадке в округе Риверсайд, штат Калифорния. Они согласились встретиться с ним на следующей неделе в теннисном клубе, где комик предложил им сыграть в бильярд. Однако он поставил девушкам условие: они должны были выпивать пиво каждый раз, когда он выигрывает партию. После нескольких побед Косби под предлогом сюрприза пригласил их в другой дом, который оказался особняком Playboy Mansion.
Внутри, по заявлению женщины, Косби начал к ней приставать. Он положил руку на штаны Хут, а затем «совершил половой акт с помощью ее руки». По словам истицы, это событие нанесло ей существенные психологические и эмоциональные травмы, однако только недавно она осознала, что послужило тому причиной.