Ալլա Պուգաչովան դատի է տվել «Фабрике звезд» նախագծում իր սանին, որին վստահել էր իր դպրոցի կառավարումը
16:18, 26 փետրվարի
Ալլա Պուգաչովայի Future Star դպրոցի սկանդալին վերաբերող պատմությունը փոխադրվել է իրավական հարթություն: Ռուսական էստրադայի Պրիմադոննան դատի է տվել դպրոցի գլխավոր տնօրենին՝ «Фабрике звезд» հեռուստանախագծի շրջանավարտ ու Պուգաչովայի գործընկեր Իրսոն Կուդիկովային:
Ինչպես հայտնում է «РИА «Новости», Պուգաչովան հիմա իր խնդիրներն է պարզաբանում այն ընկերության հետ, որը երգչուհու հետ միասին էր հիմնել:
Հայցը դատարանին ներկայացվել է փետրվարի 24-ին, այն առայժմ վարույթ չի վերցվել: Դպրոցի գործունեության հիմնական տեսակը երեխաների լրացուցիչ կրթությունն է: Մամուլում երեխաների ստեղծագործական զարգացման Future Star դպրոցն անվանում են Ալլա Պուգաչովայի դպրոց:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Պրիմադոննան դատի էր տվել Կուդիկովային, որպեսզի վերադարձնի այն յորթ միլիոն ռուբլին ու 200 հազար դոլարը, որը պարտք էր տվել «Фабрике звезд» իր նախկին սանուհուն՝ իրենց ընդհանուր դպրոցի զարգացման համար: Ընդ որում, որոշ տեղեկություններով, Իրսոնը Ալլա Բորիսիից թաքցրել էր իր ամուսնու՝ Ալեքսեյ Նուսինովի միլիոնների հասնող պարտքերը:
Կողմերն առայժմ որեւէ մեկնաբանություն չեն արել:
Մոսկվայի Մեշչանսկի դատարանը 2015 թ. սեպտեմբերին Պուգաչովայի հայցով Նուսինովայից առգրավել էր ավելի քան 200 հազար դոլարի պարտքը:

Алла Пугачева подала в суд на свою подопечную по «Фабрике звезд» управляющею школой Примадонны
История со скандалом школы Аллы Пугачевой Future Star перешла в сферу юридических разборок. Примадонна российской эстрады подала в суд на гендиректора школы, которой является выпускница телепроекта «Фабрика звезд» и партнер Пугачевой по бизнесу Ирсон Кудикова.
Как передает РИА «Новости», Пугачева разбирается с компанией, которую учредила вместе с певицей.
Иск поступил в арбитраж 24 февраля, к производству он пока не принят, Основным видом деятельности фирмы-школы является дополнительное образование детей. В прессе школу творческого развития детей Future Star называли школой Аллы Пугачевой.
Напомним, что ранее Примадонна подала в суд на Кудикову, чтобы вернуть семь миллионов рублей и 200 тысяч долларов, которые она одолжила бывшей участнице «Фабрики звезд» на развитие их общей школы. При этом, по некоторым данным, Ирсон скрывала от Аллы Борисовны миллионные долги своего мужа Алексея Нусинова.
Комментарии от сторон пока не поступали.
Мещанский суд Москвы в сентябре 2015 года по иску Пугачевой уже взыскал с Нусиновой долг более 200 тысяч долларов.