Օգոստոսի մեկին Երեւանի Dalma Garden Mall առեւտրի կենտրոնում կայացավ նոր, բացառիկ Dalma Gold Gallery ոսկու սրահի պաշտոնական բացումը:
Սրահի բացման կապակցությամբ կազմակերպվել էր ինքնատիպ ու գեղեցիկ ձեւավորությամբ ֆուրշետ, օրինակ, սրահի անվամբ բացառապես մրգերով զարդարված ցուցանակը, կամ էլ Dalma Gold Gallery անվամբ հսկայական դեկորատիվ կնիքը:
Ոչ պակաս տպավորում էր նաեւ սրահի սպիտակի եւ ոսկու երանգներով կատարած նուրբ ու չափազանց ճաշակով դիզայնը՝ միանգամայն տեղին եւ առանց որևէ ավելորդ, ոչ սազական դետալների:
«Այսօրվանից գործելու է ոսկու մի ինքնատիպ սրահ: Թե՛ ստեղծված պայմաններով, ու թե՛ ապրանքատեսակի բազմազանությամբ այն շուկայական պայմաններից մեկ քայլ առաջ է: Այստեղ մենք ստեղծել ենք քաղաքակիրթ միջավայր՝ ոսկու առք ու վաճառք կազմակերպելու համար», - բացման արարողությունից առաջ News.am STYLE-ին հայտնեց սրահի գործադիր տնօրեն Անդրանիկ Գալստյանը:
Սրահի գործադիր տնօրենը նաեւ հայտնեց, որ ստեղծված պայմանները կգոհացնեն թե՛ վաճառողին, եւ թե՛ գնորդին: Նրա խոսքով, սրահը մեծապես տարբերվում է իր յուրահատուկ դիզայնով եւ անվտանգության պայմանների բարձր որակով:
Նա պատմեց, որ սրահում վաճառվելու են թե հայկական ոսկերիչների աշխատանքները, եւ թե՛միջազգային հանրահայտ բրենդների նմուշներ: Ընդ որում, նրա խոսքով, սրահում կարելի է գնել ոչ միայն նրբաճաշակ զարդեղեն, այլ նաեւ զարդեր, որոնք կարելի է համարել իսկական արվեստի գործեր:
Ա. Գալստյանի խոսքով սրահի ընդհանուր տարածքը կազմում է 3700 քմ, որից 1100 հատկացված է սրահին, իսկ մնացած տարածքը՝ սրահին կից արվեստանոցներին:
Այսպիսով, սրահում կգրծեն 285 տաղավար եւ 11 խանութ-սրահ:
NEWS.am STYLE-ի լրագրողը նաեւ դիմեց Lilie Silver զարդերի խանութների ցանցերի տնօրեն Լիլի Նավասարդյանին, որը նկարագրեց սրահում ներկայացված զարդերի ոճերը:
Նրա խոսքով, սրահում կարելի է գնել ամենատարբեր ոճերով եւ տեխնիկայով կատարված ոսկե եւ արծաթե զարդեր՝ ցանցահյուսազարդ, էմալապատ, ձուլվածքով…
Լիլի Նավասարդյանը հավելեց, որ սրահը բավական ազատ է նաեւ գնային քաղաքականության հարցում՝ գնորդը կարող է ձեռք բերել 5 000 դրամից մինչեւ շատ ավելի բարձր գների հետաքրքիր ու յուրահատուկ զարդեր՝ 7-8, 10 000 դրամի արժողությամբ եւ ավելին:
NEWS.am STYLE-ի լրագրողը զբոսնեց սրահով եւ իր աչքով տեսավ սրահի բազմազան ընտրանին. նուրբ ու օրիգինալ արծաթե եւ ոսկե իրերը՝ ձեւավորված ամենատարբեր թանկարժեք եւ կիսաթանկարժեք քարերով. ադամանդով, զմրուխտով, նռնաքարով, մարգարիտով, օնիքսով… Ցուցակը կարելի է շարունակել: Ինչպես արդարացի նշեցին սրահի գործադիր տնօրենը եւ առաջին հաճախորդները, շատ շուտով այս սրահը, որն Հայաստանի ոսկու շուկայում նոր էջ կարելի է համարել, կդառնա Երեւանի ամենասիրված ոսկու կենտրոններից մեկը:

В Ереване открылся не имеющий аналогов салон золотых украшений Dalma Gold Gallery
Первого августа в Ереване в торговом центре Dalma Garden Mall состоялось открытие салона золотых украшений Dalma Gold Gallery.
В связи с открытием салона был организован оригинально и красиво оформленный фуршет. Например, у входа в салон стояла вывеска с его названием, созданная исключительно из фруктов, или же взять хотя бы декоративную печать с надписью Dalma Gold Gallery.
Не менее впечатляет также бело-золотой дизайн салона, который подкупает простотой и тонким вкусом исполнения, безо всяких лишних и неподходящих деталей.
«С сегодняшнего дня открывается необычный салон золотых украшений. Он на шаг впереди многих других на рынке золота, как по созданным условиям, так и по разнообразию ассортимента. Здесь мы создали цивилизованную среду для торговли и золотом», - сказал исполнительный директор салона Андраник Галстян агентству NEWS.am STYLE перед церемонией открытия салона.
Исполнительный директор салона также сообщил, что созданные условия придутся по нраву как продавцам, так и покупателям. По его словам, салон значительно отличается по своему дизайну и высокому качеству системы безопасности.
Он отметил, что в салоне представлены на продажу работы как армянских ювелиров, так и украшения известнейших международных брэндов. При этом А. Галстян подчеркнул, что здесь можно будет приобрести не только самые скромные украшения, но и ювелирные изделия, которые справедливо можно считать произведениями искусства.
По ее словам, в салоне можно приобрести золотые и серебряные украшения, выполненные в самых разнообразных стилях и техниках: филигранные, эмалированные, литейные драгоценные изделия.
Лили Навасардян добавила, что салон также достаточно свободен и в своей ценовой политике: по ее словам, посетители могут купить красивые вещицы стоимостью от 5, 7, 10 тысяч драмов до бесконечности.
Корреспондент NEWS.am STYLE побродила по салону и воочию убедилась в правоте сказанных ранее слов об ассортименте: здесь можно увидеть изящные и оригинальные золотые и серебряные изделия, украшенные самыми разнообразными драгоценными и полудрагоценными камнями: бриллиантами, аметистами, сапфирами, жемчугом, бирюзой, ониксом… Список можно продолжить.
Как справедливо отметил исполнительный директор салона, а также первые посетители, очень скоро Dalma Gold Gallery станет одним из самых любимых золотых салонов в Ереване.