Հայտնի են 2020-ի լավագույն ֆիլմերն ու սերիալները
«Critics Choice Association» կինոքննադատների ամերիկյան ասոցիացիան անվանել է 2020-ի լավագույն ֆիլմերն ու սերիալները։ Ցանկը հրապարակվել է կազմակերպության կայքում։
Լավագույն մարտաֆիլմ է ճանաչվել Սփայք Լիի «Հինգը մեկ արյամբ» ժապավենը։ Դրանում գլխավոր դերերից մեկը կատարած դերասան Դելրոյ Լինդոն ստացել է «Մարտաֆիլմում լավագույն արտիստ» տիտղոսը։ Էքշն-ֆիլմում լավագույն դերասանուհին է ճանաչվել Բեթի Գիլպինը, որը նկարահանվել է Քրեյգ Զոբելի «Որսը» ֆիլմում։
Քննադատները տարվա մուլտֆիլմ են ճանաչել դիսնեյյան «Հոգին», իսկ անիմացիոն ֆիլմի ստեղծմանը մասնակցած դերասան Ջեյմի Ֆոքսին ու Թինա Ֆեյը ճանաչվել են «Հնչյունավորման լավագույն արտիստներ»։
Լավագույն սարսափ ֆիլմ է ճանաչվել Լի Ուոնելի «Անտեսանելի մարդը», լավագույն գիտա-ֆանտաստիկ ֆիլմ՝ Մաքս Բարբակովի «Փալմ-Սփինգսը»։
Լավագույն էքշն-սերիալի տիտղոս ստացել է «Վիկինգներ» շոուն։ Լավագույն անիմացիոն մուլստերիալ է ճանաչվել «ԲոՋեք անունով ձին», սուպերհորսների մասին գլխավոր նախագիծ՝ «Տղաները»։ «Մանդալորցին» սերիալը հաղթել է «Լավագույն գիտական ֆանտաստիկա» անվանակարգում, իսկ «Լավկրաֆտի երկիրը» ճանաչվել է հեռուստատեսային լավագույն սարսափ ֆիլմ։

Названы лучшие фильмы и сериалы 2020 года
Американская ассоциация кинокритиков Critics Choice Association назвала лучшие фильмы и сериалы 2020 года. Список опубликован на сайте организации.
Лучшим боевиком признана военная картина Спайка Ли «Пятеро одной крови». Исполнивший одну из главных ролей в ленте актер Делрой Линдо получил титул «Лучшего артиста в боевике». Лучшей актрисой в экшен-фильме стала Бетти Гилпин, снявшаяся в «Охоте» Крэйга Зобела.
Мультфильмом года критики назвали диснеевскую «Душу», а принявшие участие в создании анимационной ленты актеры Джейми Фокс и Тина Фей были признаны «Лучшими артистами озвучки».
Лучшим хоррором стала картина «Человек-невидимка» Ли Уоннелла, лучшим научно-фантастическим фильмом — «Зависнуть в Палм-Спрингс» Макса Барбакова.
Титул главного экшен-сериала 2020 года получило шоу «Викинги». Лучшим анимационным мультсериалом признан «Конь БоДжек», а главным супергеройским телепроектом — «Пацаны». Сериал «Мандалорец» победил в номинации «Лучшая научная фантастика», а «Страна Лавкрафта» была названа лучшим телевизионным хоррором.