Լյուբով Ուսպենսկայան առաջարկել է արգելել ռեփեր Մորգենշտերնի ստեղծագործությունը
Ռուս երգչուհի Լյուբով Ուսպենսկայան առաջարկել է արգելել ռեփեր Մորգենշտերնի ստեղծագործությունը։ Նա այդ մասին հայտարարել է «Նոր ռադիոյին» տված հարցազրույցում, որի ձայնագրությունը հասանելի է ռադիոալիքի YouTube-յան պաշտոնական ալիքում։
Ուսպենսկայան վստահություն է հայտնել, որ հիփ-հոփ արտիստի ստեղծագործողությունները բացասաբար են անդրադառնում պատանի սերնդի զարգացման վրա։ «Շատ աղբ կա, որն ազդում է մեր երիտասարդության ուղեղի վրա։ Ինչպես օրինակ Մորգենշտերնը։ Ես, անկեղծ ասած, այդ ամենը կարգելեի»,- ասել է 68-ամյա երգչուհին։
Նրա կարծիքով՝ որոշ ժամանակակից աստղերի երգերը կարող են արգելված նյութերի օգտագործման դրդել։ «Երեխաները լսում են այդ երաժշտությունը, տեսնում մարիխուանան։ Եվ նրանք մտածում են (չէ՞ որ նա կուռք է նրանց համար)․ հարկավոր է կրկնօրինակել նրան»,- նշել է Ուսպենսկայան։

Российская певица Любовь Успенская предложила запретить творчество рэпера Моргенштерна. Об этом она заявила в интервью «Новому радио», запись которого доступна на официальном YouTube-канале радиостанции.
По словам Успенской, подобная музыка плохо влияет на современную молодежь. Она считает, что Моргенштерн в своих треках пропагандирует наркотики детям с неокрепшими умами, которые могут начать повторять за рэпером.
«Дети слушают эту музыку, видят эту марихуану. И они думают — он же для них идол — надо ему подражать», — отметила Успенская.