Անհարմար հագուստն առողջությանը լուրջ վնաս է հասցնում
Հանրահայտ այն միտքը, թե գեղեցկությունը զոհեր է պահանջում, կանանց ստիպում է սերնդե-սերունդ անհարմար հագուստ հագնել ու դրա բոլոր հետեւանքները հպարտ ու լուռ տանել։ Սակայն, The Telegraph - ը հաղորդում է, որ նման վարքն առողջության համար վնասակար է։
10 կնոջից 6-ը տանջվում է մեջքի ցավից, թմրած պարանոցից եւ նույնիսկ գլխացավերից անհարմար կրծկալի պատճառով։ 10-ից 4- ը տանջվում է պարանոցի, մեջքի եւ ուսերի ցավից ծանր պայուսակի պատճառով։ Քելսթոն Չորլին հատարարել է, որ նորաձեւության համար հաճախ զոհում են հենց առողջությունը։
Bravissimo ընկերությունից Նատաշա Հեթվելը կանանց խորհուրդ է տալիս անպայման ստուգել կրծքի չափսը, քանի որ ժամանակի ընթացքում այն փոխվում է, եւ եթե կրծկալը չփոխել, այն կարող է շատ փոքր լինել, իսկ կրծքավանդակի չափը՝ շատ մեծ, եւ այս ամենը կճնշի ուսերը։

Uncomfortable dress seriously harms health
A historic phrase “beauty requires sacrifice” makes women wear uncomfortable dresses from generation to generation and carry the consequences of such behavior bravely and with honor. However, it is not secure for health, The Telegraph informs.
Total of 6 women out of 10 suffer pains in the back, neck and even headache due to uncomfortable bra. Four women out of 10 have pains in the neck, back and shoulders due to heavy bags. At the same time Kelston Chorley stated that fashion leads to the greatest number of health problems.
Natasha Hatwell, from Bravissimo, said women must check their bra size regularly. She believes that the most common mistake is wearing a cup size which is too small with a back size that is too big. Hence, the weight is taken by the shoulders, which leads to back pain. Strings make damage as well, leading to irritation of friction