Յուրօրինակ լուսանկարչական ցուցահանդես է բացվել Երեւանում: Լուսանկարիչ պեյզաժիստ Հայկ Մեքոնյանը «Գրին Բին» սրճարանում հայ հանդիսատեսի դատին է ներկայացրել իր աշխատանքները:
«Իմ մուսան բնությունն է: Այն ուղղորդում է ինձ դաշտերով ու լեռներով: Իհարկե, ամեն երկրի բնություն իր տեսակի մեջ լավն է, բայց ինձ ամենից շատ ոգեշնչում է Հայաստանի բնությունը»,- NEWS.am STYLE-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայկ Մելքոնյանը:
Լուսանկարիչը վերջերս է վերադարձել Մոսկվայից, որտեղ նույնպես ցուցահանդեսում ներկայացրել է իր աշխատանքները: Նրա խոսքով՝ ցուցահանդեսը շատ լավ է անցել եւ շատ այցելուների մոտ ցանկություն է առաջացել անպայման այցելել Հայաստան եւ իրականում տեսնել հայաստանյան բնության գեղեցկությունը:
Լուսանկարներն, ի դեպ, կարելի է գնել, իսկ գները բոլորովին էլ բարձր չեն, դրանց մեծամասնությունը կարելի է գնել ընդամենը 13 հազար դրամով:

В Ереване открылась фотовыставка «Армения: непроторенными тропами»
Оригинальная фотовыставка открылась 10 января в Ереване. Фотограф-пейзажист Айк Мелконян выставил свои работы на суд ереванских зрителей в кафе «Грин Бин».
«Моя муза – природа. Она ведет меня по полям и горам. Конечно, природа каждой страны по-своему хороша, но меня больше всего вдохновляет природа Армении»,- сказал Айк Мелконян корреспонденту NEWS.am STYLE.
Фотохудожник недавно вернулся из Москвы, где также представил на выставке свои работы. По его словам, выставка прошла просто «на ура», и многие из зрителей загорелись идеей посетить Армению и увидеть красоту здешней природы вживую.
Фотографии, кстати, можно приобрести, а цены на эти замечательные работы совсем не кусачие, большинство из них можно купить всего за 13 тыс. драмов.