Հոլիվուդյան հայտնի պրոդյուսերին ձերբակալել են 26 մլն դոլար յուրացնելու համար
Հոլիվուդյան հայտնի պրոդյուսեր Դեւիդ Բերգշթեյնին ձերբակալել են 26 մլն դոլար յուրացնելու համար: Ըստ Variety-ի՝ 54-ամյա պրոդյուսերը ձերբակալվել է Հիդեն Հիլսի իր տանը:
Բերգշթեյնը բազմաթիվ հայտնի ֆիլմերի պրոդյուսերն է՝ «Գրավչության օրենքները», «Քաոս», «Ծովի սրտում» եւ այլն:
Պրոդյուսերն ու Weston Capital Asset Management ներդրումային-խորհրդատվական ընկերության ղեկավար Քեյթ Վելները խաբել են այդ կազմակերպության հաճախորդներին եւ 2011-2012 թվականներին յուրացրել նրանց փողերը:
Բերգշթեյնի փաստաբաններն առայժմ մանրամասներ չեն հրապարակում: Դատախազները հայտարարել են, որ նրա ենթադրյալ հանցակից Վելները նույնպես ձերբակալվել է:

Знаменитого голливудского продюсера арестовали за мошенничество на 26 миллионов долларов
Знаменитого голливудского продюсера Дэвида Бергштейна арестовали за мошенничество на 26 миллионов долларов, пишет Variety. 54-летний продюсер арестован в своем доме в Хидден Хиллс.
Бергштейн продюсировал такие картины как «Законы привлекательности» (С Пирсом Броснаном и Джулианной Мур), «Хаос», «В сердце моря».
Бергштейн и руководитель инвестиционно-консалтинговой фирмы Weston Capital Asset Management Кейт Веллнер обманывали клиентов этой фирмы и присваивали их деньги в 2011 и 2012 гг.
Адвокаты продюсера пока не разглашают подробностей. Прокуроры заявляют, что его предполагаемый подельник Веллнер также был арестован.