Տղամարդու հինգ տեսակ, որոնք կնոջից հենց այնպես չեն հեռանում
«Որտե՞ղ եք Ձեզ տեսնում հինգ տարի անց» հարցը հաճախ է տրվում հարցազրույցների ժամանակ։ Նման հարց պետք է տալ նաեւ հարաբերություններում։ Հնարավոր է, Դուք հանդիպում էիք, երբ դու համալսարանում առաջին կուրսի ուսանող էիր, իսկ նա արդեն 25-ն անց, եւ նա ընտանիք էր ցանկանում։ Դու գիտեիր, որ չես կարող նրան դա տալ ոչ հիմա, ոչ էլ 5 տարուց, քանի որ դեռ կարիերայով պետք է զբաղվես։ Ուստի, նրան թեկուզ տխրությամբ, բայց լավագույն մաղթանքներով, ազատ ես թողել։
2. Քո ընկերուհու նախկին տղամարդը
Դա կանացի համերաշխության չգրված օրենք է, երբ կան կոնկրետ մարդիկ, որոնց հետ մենք չենք կարող հանդիպել։ Ընկերուհուդ նախկին զուգընկերոջ հետ մտերմությունը կարող է սկսվել շատ աննկատ։ Բայց հետո ամեն ինչ տարօրինակ ու անհարմար է դառնում։ Ծանո՞թ է։
3. Տղամարդը, ում հանդիպել եք, երբ Դու կամ նա հարաբերությունների մեջ էիք մեկ ուրիշի հետ
Դա լինում է, երբ Դուք եւ հակառակ սեռի ներկայացուցիչը շատ զբաղված եք Ձեր կյանքով, եւ հանկարծ հանդիպում եք նրան, ով, թվում է,  շատ հարմար է Ձեզ։ Ձեր միջեւ հաստատ կայծ կա, բայց դուք հասկանում եք, որ չեք կարող հեռու գնալ, չեք կարող դավաճանել Ձեր ընկերոջը կամ ընկերուհուն, քանի որ ամեն ինչ շատ անհասկանալի է, եւ ռիսկերը մեծ են։ Իսկ եթե, ամեն դեպքում, Դուք միասին լինեք, ապա Ձեզ կհետապնդի մեղքի զգացողությունն ու ամեն ինչ կփչացնի։
4. Տղամարդը շատ լավ ընկեր է
Երկուսդ էլ մտածել եք այդ մասին, բայց որոշել եք մոռանալ այդ գաղափարը, քանի որ գիտեք՝ այդպես ավելի լավ կլինի։ Նա ուղղակի մարդ է, ում հետ կարող ես  պլատոնական հարաբերություններ կառուցել։ 10 տարի անց դուք շնորհակալ կլինեք միմյանց, որ չհատեցիք այդ գիծը, քանի որ հավատարիմ ընկեր ունենալը շատ ավելի կարեւոր է։
5. Այլ աշխարհայացք ունեցող տղամարդ
Դուք կարող եք մտածել, որ դա ոչ մի կերպ չի ազդում հարաբերությունների վրա, բայց ժամանակի ընթացքում հասկանում եք, որ մի օր դա կարեւոր կդառնա։ Օրինակ՝ երբ երեխաներ ծնվեն, եւ բարձրանա նրանց դաստիարակելու հարցը (օրինակ՝ կրոնը)։ Եվ այդժամ երախտապարտ կլինեք, որ Ձեր հարաբերությունները չդասավորվեցին։

Пять мужчин, которые уходят от тебя не просто так
1. Мужчина, который ушел в другую жизнь. «Где вы видите себя через 5 лет?» — такой вопрос очень часто задают на собеседовании, и такой вопрос нужно задавать и в отношениях. Может быть, вы встречались, когда ты была на первом курсе университета, а ему уже за 25, и он хотел семью. Ты знала, что не можешь ему этого дать ни сейчас, ни через 5 лет, потому что еще хочешь построить карьеру. Потому ты его отпустила с наилучшими пожеланиями, хоть и с горечью.
2. Мужчина — бывший твоей подруги. Это негласный кодекс женской солидарности, когда есть определенные люди, с которыми мы не можем встречаться. Дружба с бывшим твоей подруги может начаться незаметно и безобидно. Но потом все станет очень странно и неловко. Знакомо?
3. Мужчина, которого ты встретила, когда еще была в отношениях с другим, или наоборот. Такое бывает, когда вы с парнем очень заняты своей жизнью, и вдруг ты встречаешь того, кто, кажется, идеально подходит тебе. Между вами явно есть искра, но ты понимаешь, что не можешь пойти дальше, не можешь предать своего парня (или он свою девушку), потому что все очень непонятно и риски велики. А если вы все же сойдетесь, то вас будет преследовать карма, или чувство вины все испортит.
4. Мужчина — очень хороший друг. Вы оба думали об этом и решили забыть эту идею, потому что знаете, что так будет лучше. Он — не тот единственный, просто потому что знает тебя с детства. Это просто человек, с которым тебе суждено построить очень близкие платонические отношения. И не нужно ничего романтизировать. Через 10 лет вы будете благодарны друг другу, что не перешли эту черту, потому что иметь верного друга намного важнее.
5. Мужчина с другим мировоззрением.  Вы можете думать, что это никак не влияет на отношения, но со временем понимаете, что однажды придет время, когда это станет важным, например, когда родятся дети и встанет вопрос о том, как их воспитывать (например, в какой религии). И тогда вы будете благодарны, что тогда у вас не сложились отношения.