«Ջոկեր» ֆիլմը կարող է սիքվել ունենալ
Թոդ Ֆիլիփսի «Ջոկեր» ֆիլմը սիքվել կունենա։ Ռեժիսորը սցենարի վրա աշխատում է օրիգինալ ժապավենի համահեղինակ Սքոթ Սիլվերի հետ։
Ժապավենը, որի գլխավոր դերում Հոսքին Ֆենիքսն է, ստացել է հանդիսատեսի եւ կինոքննադատների դրական գնահատականը։ Այն վարձույթում ավելի քան 1 միլիոն դոլար է վաստակել, այդ պատճառով զարմանալի չէ, որ ֆիլամաշարը կարող է ընդլայնվել, հայտնում է CinemaBlend պորտալը։
The Hollywood Reporter-ի հրապարակման մեջ նշվում է, որ ռեժիսոր Թոդ Ֆիլիփսը պայմանագիր է կնքել «Ջոկերի» երկրորդ մասի ստեղծման համար։ Այս ամիս լրատվամիջոցներն արդեն իսկ հաղորդում էին հնարավոր սիքվելի մասին, սակայն առայժմ չի հստակեցնում՝ արդյոք Հոաքին Ֆենիքսը կվերադառնա իր դերին։
Բացի այդ՝ սիքվելը կարող է իրականություն դառնալ տարբեր ձեւերով։ Այն կարող է առանձին ժապավեն լինել, որը միայն հպանցիկ է առնչվում DC կինոտիեզերքին։ Սակայն բացառված չէ նաեւ, որ հերոսի դերը կարող է բաժին ընկնել այլ դերասանի։

Joker movie may get sequel
odd Phillips' film Joker will receive a sequel. The director is working on the script with the co-author of the original tape, Scott Silver.
The original film with actor Joaquin Phoenix in the title role received positive reviews from viewers and film critics. It grossed over $ 1 million at the box office, and therefore it is not surprising that this film franchise plans to expand, CinemaBlend reported.
In a recent article on the best lawyers in Hollywood from The Hollywood Reporter, it is mentioned that director Todd Phillips has signed a contract to create the second movie of The Joker. Earlier this month, the media already announced a possible sequel. However, it has not yet been specified whether Joaquin Phoenix will return to his role.