Նատաշա Կորոլյովան՝ Եվրատեսիլի մասնակցությունից հրաժարված երգչուհու հետ սկանդալի մասին
45-ամյա երգչուհի Նատաշա Կորոլյովան, որը Ուկրաինայից է, շատ էմոցիոնալ է արտահայտվել 27-ամյա Maruv մականվամբ հանդես եկող ուկրաինացի երգչուհի Աննա Կորսունի արարքի վերաբերյալ։ Աղջիկը հաղթել է «Եվրատեսիլ» մրցույթի ուկրաինական մասնակիցների ընտրության փուլը, սակայն Ազգային հեռուստաընկերության չափազանց շատ պահանջների համար որոշել է հրաժարվել մասնակցությունից։
Կորոլյովան հայտարարել է, որ տխրել է իմանալով տեղի ունեցածի մասին, սակայն ամբողջովին աջակցել է Maruv-ին։ Սերգեյ Գլուշկոյի կինը վերահրապարակել է երգչուհու ձայնագրությունները եւ հավելել իր կարծիքը։
«Երբ արդեն Ուկրաինան կհասունանա եւ կվերակենդանանա, ինչու պիտի մշակութային մարդիկ տառապեն խաբեբաների, գողերի, ստախոսների եւ կեղծ մարդկանց պատճառով», - գրել է Նատաշան իր Instagram-ում՝ չմոռանալով հայհոյանքների մասին։
Երկրպագուները սատարել են երգչուհու կարծիքը եւ ամբողջովին համաձայնել են նրա հետ։
Ավելի վաղ Maruv մականվամբ երգչուհին հրապարակել էր Ազգային հեռուստաընկերության հետ կնքած պայմանագրից մի հատված։ Երգչուհու խոսքերով նրան արգելել են ելույթի ժամանակ որեւէ իմպրովիզացիա անել։ Նա նշել է եւս մեկ պահանջ՝  առանց համաձայնության լրագրողների հետ շփում, որն ամբողջովին խախտում է խոսքի ազատության եւ մարդու իրավուները։
Նա նաեւ նշել է, որ պայմանագրում կան «շատ աբսուրդային կետեր» եւ կարծիք է հայտնել, որ իրենից ցանկանում են վերցնել իր նվաճած հաղթանակը։

Наташа Королева o скандале с певицей, отказавшейся участвовать в Евровидении
45-летняя певица Наталья Королева, которая сама уроженка Украины, эмоционально отреагировала на поступок 27-летней украинки Анны Корсун, которая выступает под псевдонимом Maruv. Девушка победила в национальном украинском отборе на «Евровидение», но решила отказаться от участия из-за чрезмерных требований Национального телеканала.
Королева заявила, что огорчилась, узнав о случившемся, но полностью поддержала Maruv. Жена Сергея Глушко сделала репост ее записи и добавила к ней свое мнение.
«Ну когда уже Украина прозреет и воскреснет, почему творческие люди должны страдать из-за притворщиков, врунов, воров и обманщиков!» — написала Наташа Королева в Instagram, не забыв и о матах в публикации.
Поклонники поддержали мнение певицы и полностью согласны с ней.
Украинская певица Анна Корсун, известная под псевдонимом MARUV, несмотря на победу в национальном отборе страны, на «Евровидение-2019» не поедет. Такое решение она приняла после конфликта с Национальной общественной телерадиокомпанией Украины.
Ранее она поделилась отрывками договора с НОТУ. По словам певицы, ей запретили любую импровизацию в ходе выступления. Она отметила, что еще одно условие — запрет на общение с журналистами без согласования — «полностью нарушает свободу слова и права человека».
Артистка пояснила, что в контракте есть «еще много чего абсурдного», и выразила мнение, что на нее оказывается давление с целью отнять ее победу в национальном отборе.